Milujú pivo. Tak si postavili svoju pivnú loď

Pivári 2

Keď štvorica chalanov rozmýšľala nad tým, ako zaujať na špeciálnej súťaži netypických plavidiel, voľba padla na ich miláčika – pivo. „Všetci štyria sme veľkí milovníci piva. Keďže ho milujeme, tak sme si povedali, prečo nepostaviť loď, ktorá vyzerá ako náš božský nápoj,“ rozpráva Lukáš „Lefo“ Lefant. Cieľom tak bolo postaviť špeciálnu loď na podujatie Red Bull Rapids Slovakia, ktoré sa uskutoční tento víkend v Liptovskom Mikuláši.

Pre štvoricu pivárov bol projekt lode v tvare pivnej fľaše veľkou výzvou. „Loď sme začali stavať asi v polovici júla, keď sme sa dozvedeli, že nás vybrali do hlavnej súťaže,“ prezrádza Lukáš. Ako inak, stavba sa nezaobišla bez ich obľúbeného nápoja. Na otázku, koľko piva počas prác vypili, však odpoveď hľadali pár sekúnd. „ Fuuu, tak to je ťažká otázka. Chceli sme si to aj pre tú zábavu zrátať, ale pri 50 litroch piva sme si povedali, že to nemá význam,“ smeje sa Lukáš. Všetci štyria veria, že sa im v konkurencii 40 posádok podarí na divokej vode dôjsť do cieľa v slušnom čase.

Pivári 5
Na plavidle začala štvorica pivárov pracovať v polovici júla.
Pivári
Loď už testovali. Ostrá skúška ju čaká v sobotu v Liptovskom Mikuláši.

 

Štvorica mladých pivárov nie je jediná, ktorá vytvorila dopravný prostriedok v tvare piva. Prinášame vám prehľad videí, kde hlavnú rolu hrá pivo.