Motorkárske pivo pôvodom z Košíc (Chopper IPA)

Kaltenecker Chopper IPA

Prvý nástrel: Máme tu pivo, ktoré v roku 2012 vyhralo domovaričskú súťaž Biela vrana. Nesie meno Chopper IPA a nájdete pod ním mená ako Kladzivar, Mekfartin a Wardrobe Beer Manufactory. Čiže takmer to najlepšie, čo môže naša domovaričská scéna ponúknuť. Očakávania sú preto veľmi vysoké. Pivo bolo navarené v pivovare Kaltenecker.

Názov piva: Chopper IPA 15°

Pivovar: Pivovar Kaltenecker, Rožňava

Druh piva: Polotmavé pivo India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,6%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Červeno – oranžová.

Vôňa: Výrazne ovocná. Cítim jahody, černice aj grep a citrusové ovocie.

Pena: Zapenila, ale konzistenciu si dlho nedržala.

Chuť: Sladové tóny začínajú pomerne jemne. V strede sú však chute rozvinuté na plné obrátky. Dominuje tu hlavne citrusové ovocie. Ja cítim grep, pomaranče a s časti aj čučoriedky. Koncovka  je chmeľová klasicky. Oproti iným vrchne kvaseným pivám má čo doháňať (nemyslím to v zlom).

8/10

Zhrnutie

Výborné pivko. Tóny sú príjemne uhladené a nič nevyskakuje. Začiatok začína pomaly, ale stred a záver to naplno dobiehajú. Oceňujem hlavne ovocné tóny. S tými sa sládkovia pohrali. Za ovocím nájdete aj jemné karamelové zahriatie. Rezkosť je trocha vyššia, ale každému to môže chutiť inak. Mne vyhovovalo aj to, že horkosť bola držaná na uzde. Aj to pomáhalo výbornej piteľnosti. Vrelo odporúčam. Celkovo dávam osmičku. Jedno z najlepších pív, aké sme tu testovali.