Nádherná kombinácia sladkosti i horkosti (Pinta Hopus Pokus)

Pinta Hopus Pokus

Prvý nástrel: Poľský pivovar Pinta sme na našej stránke už viackrát testovali . Výsledky boli vždy výborné. Poliaci sa s pivom vedia vyhrať. A očakávame to aj od kúsku, ktorý sa nám chladí v chladničke. Ide o pivo štýlu Black IPA, alebo ak chcete Cascadian Dark Ale.

Názov piva: Pinta Hopus Pokus

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: Black IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu: 6,3%

Zloženie: Voda, slady (Weyermann® pale ale, Mníchovský  typ II, Caramunich® Typ II, Carapils®, Caraamber®, Carafa® Special Typ II), chmele: Magnum (PL), Simcoe® (USA), Chinook (USA), Cascade (USA), kvasinky: (Fermentis Safale US-05).

Cena: Pivo sme kúpili v poľskej pivotéke. Stálo asi 1,90 eura.

Farba: Čierna. Pri pohľade do svetla zachytíte fialové odtiene.

Vôňa: Nádherná. Kombinácia citrusového ovocia a čokolády, karamelu, kávy i hrianok.

Pena: Smotanová. Sfarbená do svetlohnedej. Tvar si držala a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Už úvod je príjemne nastavený a v strede dochádza k príjemnému premosteniu. Nájdete tu silnú linku citrusových tónov (grep, limetka, pomaranč), ktorá je pekne dopĺňaná kávou, horkou čokoládou a jemne aj karamelom. Koncovka je horkastá.

8/10

Zhrnutie

Mňam. Parádne pivo. Najsilnejší je stred, kde sú pekne vyvážané ovocné (citrusové ovocie ako grep, pomaranč) a čokoládovo-kávové tóny. Pekne vám to na jazyku skáče a končí to v horkastom konci. V ústach vám po tomto predstavení zostáva príjemná kombinácia kyslosti, sladkosti i horkosti. Pivo ja lahodné, pekne vyskladané. Osobitne musím pochváliť ideálnu rezkosť, tá pomáhala piteľnosti. Dávam silnú osmičku. Kedykoľvek, kdekoľvek. Toto sa susedom naozaj podarilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (6 hodnotenie)