Nájdete toto pivo v chladničke? Pokojne ho kúpte (Black Friday)

Black, Black IPA, Karpat

Pivovar Karpat sa rozhodol ísť úplne inou cestou ako iné malé pivovary u nás. Zameral sa hlavne na predaj cez supermarkety. Po tom, čo začal s predajom v Tescu, neskôr pridal aj reťazce Kaufland a Billa. Práve tam sme kúpili aj pivo s názvom Black Friday. Ide o štýl IPA. Pri tomto pivovare nám pritom vadí to, že jeho nepasterizované pivo sa predáva mimo chladničiek. Dnešný kúsok sme však objavili v chladničke.

Názov piva: Black Friday

Pivovar: Pivovar Karpat

Druh piva: Black IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ (Nugget, Equinox), kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 1,79 eura.

Farba: Čierna. Iný odtieň sme nenašli.

Pena: Hutná, šľahačková. Vystúpala vysoko a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia kávy, pripálenej hrianky, karamelu a náznakov čierneho ovocia. Citrusy sú fakt len jemným náznakom. Možno aj preto, že sme ich tam chceli cítiť.

Chuť: Sladový základ je primerane výrazný, telo stredne plné. Nájdete v ňom kombináciu kávy, karamelu, tmavej čokolády, egrešov, ríbezlí a grepu. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Prvý dúšok bol taký všelijaký. Navodil dojem chaosu a neusporiadanosti. Možno to bolo dané aj tým, že pivo je hutné a mnohorozmerné. Postupne v tomto kúsku nachádzate aj vyskladanie a myšlienku. Kvitujeme hlavne iskrenie, hĺbku tónov i celkové vyznenie. Celkovo je to podarený kúsok. A to hovoríme v súvislosti s cenou, ktorá je viac než priaznivá. Za nás je to 7,5 bodu. Ak toto pivo nájdete v obchode v chladničke, pokojne kupujte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.2/10 (10 hodnotenie)