V pivnom nebi pijú takéto kúsky (Imperial Chocolate)

Nitriansky pivovar Hop Grup sme na našej stránke ešte netestovali. Dôvod bol hlavne jeden – ich pivá sa v bežnej predajnej sieti (rozumej pivotéky) kupujú dosť ťažko. Aj preto sme z tohto pivovaru pili len čapované kúsky, ktoré sme oficiálne netestovali. Dnes to zmeníme kúskom, ktorý nesie meno Imperial Chocolate. Ide o štýl Imperial Stout, pri produkcii ktorého bola použitá čokoláda. A nie hocijaká, v pive „sa rozpustila“ oceňovaná značka Lyra.

Názov piva: Imperial Chocolate

Pivovar: Hop Grup

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 20°

Obsah alkoholu: 7,7 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kakao, vanilkové struky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo od pivovaru.

Farba: Čierno-čierna. Nič iné v nej nehľadajte.

Pena: Smotanová, hutná. Držala si tvar.

Vôňa: Dominuje káva. Okrem nej zachytíte aj silnú tmavú čokoládu, karamel, slivky i rumovú linku. 

Chuť: Sladový nástup je výrazný. V strede sa však hutnosť tónov stupňuje. Nájdete v ňom kombináciu kávy, čokolády, karamelu, slivkového lekváru náznakov vanilky i ríbezlí. Koncovka je horkastá len jemne. Vyšší alkohol je nebezpečne schovaný.

9/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Pekne vyskladané, hutné a mimoriadne lahodné. Každý jeden tón do seba zapadá ako skladačka puzzle. Plusom je mnohorozmerný stred, v ktorom nájdete od čokolády (hrá tu prvé husle), cez kávu a karamel až po náznaky sladkastého ovocia, zakončené vanilkou. Vyšší obsah alkoholu? Nezistíte to. Ťažko hľadať nejaké mínusy. Tento kúsok sa podaril. Dávame deväť bodov. Určite jedno z najlepších pív, ktoré sme v roku 2017 testovali. Palec hore do Nitry.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.74/10 (25 hodnotenie)