Vyberte najobľúbenejší pivovar Žilinského kraja

Žilina. Metropola Žilinského kraja.

V poradí štvrté hlasovanie ankety Najobľúbenejší pivovar Slovenska nás zavedie do Žilinského kraja. A v tomto prípade bude z čoho vyberať, keďže v tomto kraji pôsobí až 11 producentov zlatistého moku.

Pivovary Žilinského kraja

Najväčšiu kapacitu v Žilinskom kraji má martinský pivovar Martins. V meste pritom nájdete aj druhého producenta. Vlastným pivovarom sa totiž môže pochváliť hotel Victoria.

Kraj je známy aj turistickým ruchom a z turistov ťaží napríklad pivovar Kastelán, ktorý nájdete priamo pod Oravským hradom. Turisticky lákavou destináciou je Terchová. Práve v nej nájdete pivovar Vŕšky. 

Ten má aj dvojičku v Žiline. Pivovar nájdete  neďaleko podniku Kazačok. Krajské mesto sa pritom môže pochváliť aj druhým pivovarom. Zlatistý mok varí pivovar Harvánek. Neďaleko Žiliny, konkrétne v obci Belá, sídli zase Belá Beer Company.

Je z čoho vyberať

Ponuku v Žilinskom kraji dopĺňajú pivovary Liptovar v Liptovskom Mikuláši a Drotár v Čadci. Neďaleko od Čadce zase pôsobí pivovar Čierňan. Najmladším pivovarom na pivnej mape je pivovar Flámm v Rajeckých Tepliciach. 

Hlasovanie začalo vo utorok 12.11. o 05:00 a potrvá do 18. novembra 21:59. Výsledky za daný kraj vyhlásime 6. decembra.  

Hlasovanie skončilo.