Najväčší bar s remeselným pivom v Bratislave skončil

V Bratislave končí podnik, ktorý sa mohol pýšiť najširšou ponukou piva v hlavnom meste. Svoje brány zatvára Craft Beer Gallery, ktorý sídlil v bratislavskom nákupnom centre Eurovea.

Veľké ambície

Podnik otvorili vo februári 2017, keď v tom čase zaujal pivnou ponukou. Majitelia sa rozhodli ponúkať až 33 druhov čapovaného piva. „Chcel som vytvoriť podnik, ktorý by ponúkal široký výber slovenského a zahraničného piva,“ vysvetľoval Milan Bílik, ktorý je zároveň majiteľom Prievalského pivovaru Sandorf.

Majitelia hľadali vhodný priestor a našli ho práve v populárnom nákupnom centre v Bratislave. „Začali sme pátrať po voľných a vhodný priestoroch. Nakoniec sme jeden takýto našli v obchodnom centre Eurovea,“ uviedol vtedy Radoslav Valápka. Tu treba povedať, že išlo o lukratívnu, ale aj drahú lokalitu.

Nateraz koniec

Práve cena a vysoký nájom mohli zohrať úlohu v prevádzke podniku. Majitelia dnes cez sociálnu sieť zverejnil oznam. „Od dnes 10.12.2019 bude prevádzka Craft Beer Gallery zatvorená,“ napísali na facebooku.

Či to bude definitívne, alebo len dočasné, ukážu najbližšie mesiace. Majitelia sa podľa informácií oPive.sk snažia nájsť nový priestor na prevádzkovanie podniku. Ak ho nenájdu, značka zanikne.

Prečítajte si aj

Eurovea bude mať najväčší pivný bar na Slovensku