Najväčší pivný bar expanduje do Popradu. Už ho stihli podpáliť

Dobré Časy Poprad

Ak by sa robil rebríček pivných barov, ktoré u nás ponúkajú najväčší počet pív, brali by prvé miesto. Košické Dobré Časy sa veľmi rýchlo zapísali na slovenskú pivnú mapu. Dôvodov bolo viacero. Jednak široká ponuka, keď na výčape nájdete 26 pív, ale aj príjemnou atmosférou. Aj dobré reakcie z Košíc pomohli k tomu, že sa značka rozhodla expandovať. Už v krátkom čase by mali otvoriť Dobré Časy aj v Poprade. Až také bezproblémové to však nebude. Podnik v piatok niekto podpálil.

Košičania to v Poprade rozbehli zostra. Ich príchod niekoľko týždňov dopredu sprevádzala billboardová kampaň s mottom „Konečne prichádzajú! Dobré Časy do Popradu“.  Ich príchod bol v tamojších podmienkach naozaj udalosťou. Aj to mohlo niekomu prekážať, keď podnik niekto 19. mája v skorých ranných hodinách podpálil. „Včera u nás bol podpaľač. Niekedy medzi 01:00 a 02:00 polial benzínom vrch budovy a ušiel. Keby ste mali akékoľvek info, išli ste okolo, počuli niečo dajte vedieť nám alebo na 158. PROSÍM… Je to strašné, že v roku 2016 sa deje niečo také – ešte strašnejšie je, že konkurencia svoj čas nevie venovať zákazníkom, ale venuje ho činom podobným. Nič viac k tejto veci – ZLO iba šíri ďalšie ZLO,“ informoval v piatok na Facebooku majiteľ podniku. Ten zároveň poprosil miestnych o podporu a vyzval ľudí na brigádu.

Polícia už začala trestné stíhanie. „Vo veci zločinu všeobecného ohrozenia začal trestné stíhanie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, nakoľko došlo k rozsiahlemu požiaru jedného z miestnych pohostinstiev na Námestí sv. Egídia,“ povedala portálu Poprad 24 Jana Migaľová, hovorca KR PZ Prešov. Podľa jej slov bola výška škody vyčíslená na 200-tisíc eur.

Dobré Časy nájdete v Poprade na Levočskej ulici na mieste bývalého podniku Alfonz. Napriek všetkému, majiteľ plánuje podnik čo najskôr otvoriť. „Ohňa sa nebojíme – krčmu skoro otvoríme!“ presviedča majiteľ na oficiálnom Facebooku podniku.

Snímka: FB Dobré Časy Poprad