Nealkoholická IPA od Birellu? Môže byť (Birell IPA)

Prazdroj - Birell IPA

Nealkoholické pivo na našej stránke netestujeme často. Obvykle k recenzii pristúpime vtedy, keď nás pivo zaujme. Tak tomu bolo aj v prípade piva Birell IPA. Ide o tohtoročnú novinku z dielne Plzeňského Prazdroja. Aj ňou reaguje na trend, ktorý do pivného sektora priniesli malé, remeselné pivovary. Pivovar pivo predstavil nasledovne: „Birell štýku IPA je nealkoholické pivo, ktorého chuť je inšpirovaná pivami štýlu IPA. Vychutnajte si jeho typickú ľahkú osviežujúcu chuť s náznakom citrusovej arómy získanou vďaka studenému chmeleniu odrodou chmeľa Citra.“

Názov piva: Birell IPA

Pivovar: Plzeňský Prazdroj

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  max. 0,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, upravený chmeľ.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili necelé euro.

Farba: Zlatistá, pivo je číre ako sklo.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Jemné náznaky grepu, limety aj pomarančov. Cítiť aj náznaky plechových tónov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia jemného grepu, pomarančov aj limety. Prítomné aj jemné náznaky plechových tónov. Horkosť je výraznejšia, doznievanie jemne horkasté s ovocnou stopou.

7/10

Zhrnutie

Nie je to vôbec zlé, naopak. Najprv si tu však ujasnime, čo od tohto piva očakávate. Ak chcete akú-takú náhradu za voňavú a iskrivú „ipu“, tak toto pivo nie je pre vás. Tóny tohto pivá nie sú až tak iskrivé a hutné. Pivo však ponúka príjemné a nekričiace ovocné tóny, plochejšie telo a dobrú piteľnosť. Dobrá alternatíva voči klasickým nealkoholickým pivá. Za nás je to sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.23/10 (20 hodnotenie)