NEIPA s chybami či výborná IPA? (Hay-Z-Wave)

Pivovar Raven nájdete v Plzni. Svoju históriu začal písať v roku 2015 a celkom rýchlo sa dostal aj na Slovensko. Pivovar disponuje 500 litrovou varňou, keď pivo zväčša varí ako dvojvárku po sebe. Mesačne navaria v Plzni asi 16-tisíc litrov piva. A kto stojí za pivovarom? „Filip „Fil“ Miller je náš sládek, spolumajiteľ, ekonomický imigrant a vrchný degustátor. Pivo začal variť doma v Sydney. Pred deviatimi rokmi si však kúpil letenku do Čiech, motora zišla s autom do Plzne a už tu zostal,“ píše na oficiálnej stránke pivovaru. Z jeho ponuky dnes ochutnáme pivo s názvom Hay-Z-Wave. Ide o kúsok navarený v štýle New England IPA.

Názov piva: Hay-Z-Wave

Pivovar: Pivovar Raven

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ovsené vločky, chmeľové produkty.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je kalné a zahmlené.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Mala šľahačkovitú konzistenciu a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomaranču, limetky, ananásu aj pomela.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia limetky, pomaranču, ružového grepu, ananásu. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocno-citrusové.

7/10

Zhrnutie

Na obsah alkoholu sme teda čakali výraznejšie predstavenie. Ale hneď na začiatok musíme povedať, že to nie je zlé pivo. Len by sme ho pri slepej degustácii asi nezaradili medzi štýl NEIPA. Skôr by to bola výborná IPA. Chýba viac džúsovosti aj výraznejšej ovocnosti. Za nás je to slušná sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (1 hodnotenie)