Fajn pivo, ktoré chcete opakovať a opakovať (Monča, 2022)

Hvezdoň - Monča 2022

Dnes ochutnáme pivo Monča. Nebude to prvé stretnutie s týmto pivom. Tento kúsok sme testovali pred rokom, vraciame sa k nemu, keďže pivovar ho ešte viac vylepšil. Pivo predstavil pivovar nasledovne: „Ejlík iný, ako ste u nás zvyknutí. Minimálne preto, lebo sme použili úplne iné kvasnice a ako zvyčajne sme použili „veeeľaׅ“ chmeľu spoza mláky (oceánu).

Vo vôni je cítiť šťavnaté tropické ovocie, pomaranč, liči, ananás. V chuti tak ako vo vôni prekvapí silná šťavnatá ovocná linka tropického ovocia, borovice a na konci dochuti pomelo. Horkosť je na daný štýl nižšia a má charakter ovocnej príjemnej dochuti. Aj keď je pocit šťavnatosti daný typom kvasníc, ktoré zanechávajú vyšší zostatkový cukor, je pivko prekvasené dosucha.“

Názov piva: Monča – Double American Pale Ale

Pivovar: Pivovar Hvezdoň

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14,5°

Obsah alkoholu:  5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám dal na otestovanie samotný pivovar.

Farba: Tmavo-žltá, pivo je výrazne mútne, zahmlené.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, prezretých broskýň aj marhúľ.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomarančov, limety, prezretých broskýň, náznakov marhúľ aj kvetiniek. Jemné náznaky oxidácie. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocné s korenistou stopou.

7.5/10

Zhrnutie

Hutné, výrazne ovocné a mnohorozmerné pitie. Baví hlavne ovocná linka, ktorá ponúka citrusové ovocie a príjemne iskrí. Vypĺňa celé pivo a dáva mu tvár. Na daný stupeň alkoholu je pivo výrazne hutné. Pre nás to dnes stačilo na 7,5 bodu. Určite pivo, ktoré by sme si kedykoľvek zopakovali.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.33/10 (6 hodnotenie)