Nepozvaný hosť, ktorý sa môže stále vracať (Nieproszony Gość)

Dukla Nieproszony Gość

Prvý nástrel: Poľský pivovar Dukla sme na našich stránkach už testovali. Nezaujala nás len jeho etiketa, ale aj chuť. Jeho Double IPA nás potešila.  Tentokrát si posvietime na tradičný štýl. Skúsime ležiak navarený Poliakmi. Pivo má okrem etikety aj originálny názov – Nieproszony Gość, čo v preklade znamená nepozvaný hosť. Pivovar na svojich stánkach uvádza, že pivo predáva len na dvoch miestach. V domácej Dukle a Varšave. My sme pivo kúpili v domovskom stánku.

Názov piva: Nieproszony Gość

Pivovar: Browar Dukla

Druh piva: Ležiak

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Okolo 1,70 eura. Pivo sme kúpili priamo v domovskom podniku pivovaru.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo mierne mútne. Keďže ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa: Sladová. Cítiť jemne karamel.

Pena: Biela pena zložená s jemných bubliniek. Tvar si dlho nedržala, pohár však krúžkovala.

Chuť: Úvodné sladové tóny sú postavené vysoko. Stred piva je však prázdnejší. Zachytíte v ňom jemne karamel. Koncovka je výrazne horkastá.

6/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo, má však viacero chybičiek, ktoré bránia k vyššiemu hodnoteniu. Ale nepredbiehajme. Úvod je výborný, sladové tóny sú nadupané a máte pocit, že príde veľké prekvapenie. Ale to neprišlo. Najmä stred je prázdnejší a ponúka len karamelové dozvuky. Dojem napravuje výrazne horkastý koniec. V ústach vám plynie horkosť ešte niekoľko sekúnd po dopití. To robí pivo piteľným. Pivu dávam silnú šestku. Pokojne môžete vyskúšať.