Sladkastý pochod sviatočnou Trnavou (Sessler Tmavý špeciál)

Sessler - Tmavý Špeciál 21

Prvý nástrel: V Trnave sme neboli už dosť dlho. Máme na mysli recenziu tamojšieho pivovaru Sessler. Ten pomerne pravidelne uvádza nové kúsky a snaží sa zaujať  či už overenými, alebo novými pivami. Dnes si posvietime na Tmavý špeciál, ktorý sa na trhu objavuje už nejaký ten tok.

Názov piva: Sessler Tmavý špeciál

Pivovar: Pivovar Sessler

Druh piva: Tmavý špeciál

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 21 %

Obsah alkoholu:  7,3 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili na Pivobrana Beer Feste. Stálo dve eurá.

Farba: Čierno-čierna. Pri pohľade do svetla nájdete fialový odtieň.

Vôňa: Káva, čokoláda i záblesky karamelu.

Pena: Svetlo hnedá. Smotanová konzistencia s hutnými bublinkami. Držala tak, že by ste na nej mohli kempovať.

Chuť: Úvod je postavený vysoko a v rovnakom tóne pokračuje aj stred. Ten je explóziou sladkých tónov. Dominuje tu med, karamel a ovocné tóny. Koncovka je horkastá len náznakom. Po dopití vás hreje alkoholový dojazd.

6/10

Zhrnutie

Sladkastý pochod Trnavou. Asi tak nejako sa dá charakterizovať tento kúsok. Práve sladkosť a sladkasté tóny sú hlavnou charakteristikou tohto kúsku. Bohužiaľ sme čakali viac. Pivo je podľa mňa výrazne monotónne. Začiatok je vysoko postavený, čo je dobré. Naň pekne nadväzuje aj stred, ale tam sa nejaké chválospevy končia. Nájdete tam sladkastý valec, ktorý valcuje až do konca. Niečo iné v ňom nájdete len ťažko. Mne chýbala gradácia, niečo na spestrenie. Je to tak, akoby okolo vás prešiel rýchlik a vy si nič nestihnete užiť. Len sladkastý závan vetra. Na strane druhej, pivo zohrialo a určite vám zlepší náladu 🙂 Dávam šestku.