Neznámy pôvod tekvicového piva (Core Beer)

core-beer

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme tekvicové pivo a musíme na rovinu priznať, že ešte pred ochutnávkou sme riadne zmätení. Keď sme hľadali, kde sa toto pivo vyrába, natrafili sme na spoločnosť Kor. Tá sa predstavuje nasledovne: „Spoločnosť Kor je výrobcom a vlastníkom značky originálneho piva z tekvicových semiačok Core v svetlej i tmavej verzii. Pivá z tekvicových semiačok Core sa varia podľa starého, novo adaptovaného bavorského receptu s originálnymi štajerskými tekvicovými semiačkami a po 8-týždňovom kvasení a ležaní sa veľmi pozorne stáčajú do fliaš.“ Keď sme pátrali ďalej, prišli sme na to, že toto pivo asi varia v Česku. Portál Ratebeer.com uvádza, že ho varí Pivovar Nová Paka.

Názov piva: Core Beer

Pivovar: Pivovar Nová Páka (?)

Druh piva: Ochutené

Krajina: Česko (?)

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,9 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, štajerské tekvicové semiačka.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Čierno-hnedá.

Vôňa: Nájdete tu karamel, kávu a jemné náznaky niečoho neznámeho (možno tekvicových semiačok).

Pena: Smotanová, nadýchaná a sfarbená do hneda. Pomaly padala.

Chuť: Úvod je sladký a sladkastá chuť vás sprevádza až do konca. V strede nájdete karamel a čokoládu. Koncovka je jemne horkastá.

6/10

Súhrn

Ak by sme urobili slepý test, asi by som toto pivo označil ako tmavý ležiak. Pomerne sladkastý, keď v strede tóny udáva hlavne karamel a jemne aj čokoláda. V jeho pozadí zachytíte korenistú linku (asi to budú spomínané tekvicové semiačka). Tá je však veľmi jemná. Koncovka je horkastá. Pivo pôsobí lahodne, je pekne vyskladané. Trocha by som vytkol vodnatosť. Dávam šesť bodov. Pokojne vyskúšajte, nie je to však žiadny zázrak. Ale pilo sa to celkom dobre.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.25/10 (4 hodnotení)