Parádne a nezvyčajné pivo na oslavu čokoládovne (Jordis)

Pivovar Clock dobre poznajú aj slovenskí fanúšikovia remeselného piva. Česi sa na svojej stránke predstavujú nasledovne: „V roku 2014 sme do Potštejna po sto rokoch vrátili varenia piva, ale nehráme sa na mnohostáročnú históriu. Sme moderný pivovar. Namiesto erbu máme v znaku robota. Zakladáme si na dodržiavaní pivných štýlov. Nerobíme kompromisy, nešetríme. Nevyhýbame sa výzvam. Varíme to, čo nám chutí, to, čo chceme piť aj my sami.

Z produkcie pivovaru Clock dnes ochutnáme pivo Jordis navarené pri príležitosti desiatich narodenín čokoládovne Jordi’s chocolate. Aj keď boli použité kakaové bôby, pivo nebude tmavé. Naopak.

Názov piva: Jordis

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: Saison

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, kakaové bôby, upravený chmeľ.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 3,50 eura.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, výrazného medu, náznakov čokolády aj korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti tóny kakaa, medu, keksíkov i korenistých dozvukov. Horkosť je výraznejšia, doznievanie korenisté.

8/10

Zhrnutie

Parádne pitie. Kakao udáva tomuto pivu tvár, ale nekričí a pekne sa dopĺňa s korenistými tónmi typickými pre Saison. Pivo je pekne piteľné, iskrivé a príjemne horké. Za nás je to osmička. Určite príjemné prevedenie a dôkaz, že dobré pivo môže mať aj pod päť percent alkoholu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (1 hodnotenie)