Obstojný ležiak z krajiny, kde vládne Putin (Chamovniki Pils)

Chamovniki Pils

Prvý nástrel: V slovenskom Tescu raz za 100 rokov nájdete aj pivný úlet. Jeden z nich sme našli aj my. V akcii ponúkali štvorku ruských pív. Aj keď máme pochybnosti či išlo skutočne o akciu. Podľa preškrtnej cenovky totiž za toto pivo pýtali niečo vyše 12 eur. A to sa nám nechce veriť, že by takýto „klenot“ predávali v Tescu. Skôr išlo o marketingový ťah. Štyri pollitrové pivá sme kúpili za necelé štyri eurá. Dnes siahneme po kúsku, ktorý sa inšpiroval pivom plzenského typu. Nesie názov Chamovniki Pils. Chceme len upozorniť na fľašu, vyzerá naozaj štýlovo 🙂

Názov piva: Chamovniki Pils

Pivovar: Moscow Brewing Company

Druh piva: Ležiak

Krajina: Rusko

Stupňovitosť:  12 %

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Farba: Zlatistá a číra.

Vôňa: Sladová. Nie je však typická. Cítim tam závan kvetov a sviežosti.

Pena: Biela a pomerne hutná. Drží si svoju konzistenciu.

Chuť: Úvodná sladová chuť je priemerná. Dojem však vylepšuje stred. Ten je pomerne hutný a zachytíte v ňom karamel, ktorý je pekne rozvinutý a prechádza plynule k záveru. Ten je mierne horkastý. Rezkosť je v normále.

5/10

Zhrnutie

Nebolo to zlé. Pivo je pekne uhladené a na moje prekvapenie aj celkom hutné. Úvod síce nepresvedčí, stred a záver to celkom doháňajú. Najmä karamelové tóny a hutnosť chutí sú príjemné. Ide v podstate o priemerný ležiak, ktorý by nikde nevytŕčal. Piteľnosť je veľmi dobrá. Určite to nie žiadny skvost, ale dá sa. Ja dávam slušnú päťku. Na rozdiel od iných pív z Ruska či Ukrajiny, tento kúsok v pohode dopijem.