Opičí kráľ z centra Viedne (Brew Age Affenkönig)

brew-age-affenkonig

Prvý nástrel: Niektoré pivá nie sú určené na leto. Narážame hlavne na kúsky, ktoré majú vyšší obsah alkoholu a pri horúčavách akosi nezapasujú. Jedno také pivo nám prečkalo leto pekne v chladničke. Nesie názov Affenkönig (v preklade opičí kráľ) a na svedomí ho majú rakúski pivovarníci z pivovaru Brew Age. Ide o štýl Imperial IPA a zaujal nielen vysokým obsahom alkoholu na úrovni 8,2 percenta. Tretinkovú fľašu sme kúpili za 2,40 eura. Na slovenské pomery ide o mimoriadne priaznivú cenu. A to sme pivo kupovali len pár metrov od Mariahilferstrasse.

Názov piva: Affenkönig

Pivovar: Brew Age

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 8,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzenský, karamelový), chmeľ (Amarillo, Citra, Columbus, Galaxy), kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili priamo vo firemnej predajni pivovaru. Stálo 2,40 eura.

Farba: Oranžovo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Cítite, že ideme hrať najvyššiu ligu. Kombinácia citrusov a čokolády, karamelu či jemných korenín.

Pena: Smotanová. Bola hutná a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Po nadupanom úvode prichádza na rad ešte „nadupanejší“ stred. V ňom nájdete hlavne karamel, čokoládu, oriešky, ale aj citrusové (grep) a lesné (čučoriedky) ovocie.

7.5/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Na skúšku kedykoľvek. Či by som si ho ešte niekedy zopakoval? Neviem. Pohybujeme sa vo vysokých výškach a pri tomto kúsku to autori celkom dobre zvládli. Alkohol síce cítite, ale nebolo to až také výrazné. Chybičky som našiel v druhej polovici, pri ktorej neprirodzene vyskakuje ovocná zložka. Môžete tam nájsť kombináciu čučoriedok, černíc a čokolády. Koncovka je výrazne horkastá. Rozmýšľam nad výslednou známkou. Dávam 7,5 bodu. Pokojne vyskúšajte, je to fakt zaujímavé pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.83/10 (6 hodnotenie)