Podarené pitie, ktoré ponúkne aj horkosť, aj ovocie (Nela)

KGB - Nela

Pivovar KGB patrí medzi tie kočovné pivovary, ktoré na trh uvádzajú nové pivo pravidelne. Dôkazom je aj kúsok, ktorý nesie názov Nela. Vznikol v spolupráci s Panským pivovarom Bojnice.

Pivovar prestavil svoje pivo nasledovne: „Odvážna surferka Nela sa vďaka novozélandským chmeľom, Nelson Sauvin a Motueka, necháva unášať na pivných vlnách s chuťou vína, šampusu či egrešov. V recepte sme prvýkrát použili kombináciu jačmenného, pšeničného a ovseného sladu. A tento trik sa skutočne vydaril. Pale Ale Nela tak má ovocnú chuť a zároveň sa pýši jemnosťou a krémovosťou. “

Názov piva: Nela – New Zealand Pale Ale

Pivovar: Remeselný pivovar KGB v spolupráci s Panský pivovar Bojnice

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12,5°

Obsah alkoholu:  5,6%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsený a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od pivovaru.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, limety aj náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomarančov, grepu, limety aj kvetiniek a marakuje. Horkosť je výraznejšia, doznievanie ovocno-horkasté.

8/10

Zhrnutie

Podarené pitie. Iskrivé, hutné a netuctové. Na prvom mieste je v tomto prípade piteľnost. Pivo ponúkne jednak príjemnú ovocnú linku, ktorá prechádza do horkastej koncovky. Prechody sú príjemné a to platí aj pre celkový dojem. Za nás je to osmička, môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.4/10 (5 hodnotenie)