Zo Steigru sme lepšie pivo nepili, ale… (Palatín Weizen)

Palatín Weizen - Steiger

Náš najstarší pivovar na trhu rozšíril ponuku o vrchne kvasené pivo. Hovoríme o pivovare Stieger, ktorý na predvianočný trh uviedol pivo s názvom Palatín Weizen. Pivovar ho charakterizoval nasledovne: „Aróma piva je kvetinová, ktorá postupne prechádza do jemnej arómy obilninovej, vanilkovej a banánovej. Osviežujúce pivo s ľahkým telom a minimálnou horkosťou.“ Pivo sme kúpili v škatuli, v ktorej bolo päť pollitrových fliaš a jeden pohár.

Názov piva: Palatín Weizen

Pivovar: Pivovar Steiger

Druh piva: Weizen

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, plzeňský, pšeničný a bavorský slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za škatuľu piatich pív a jedného pohára sme zaplatili päť eur.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Stredne vysoká, nevýrazná. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek a rýchlo padala.

Vôňa: Príjemná. Kombinácia mandarínky, banánu, pomaranču s jemným korenistým nádychom.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť primeraná. V chuti je pivo s nádychom mandarínky, banánu, pomaranču, klinčekov. Doznievanie je jemne horkasté, korenisté. Prítomná je aj jemná kvasničná pachuť.

6.5/10

Zhrnutie

Pivo je štýlovo pekne spravené. Nájdete v ňom typickú vôňu, ktorá sa pretavuje aj do chute. Kúsok je prijemne iskrivý a hutný. Škoda, že čistota tónov nebola o čosi lepšia. Najmä pachuť v doznievaní trocha ruší. Za nás je to 6,5 bodu. V podstate jedno z naj… pív, ktoré sme zo Steigru pili. Aj keď latka až tak vysoko nebola postavená. Pochvala do Vyhní za snahu priniesť niečo nové.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.18/10 (25 hodnotenie)