Panský pivovar Bojnice: Menili sme logo, názvy pív aj etikety

Pansky pivovar Bojnice 2023

Rok 2023 je za nami. Môžeme bilancovať a hodnotiť. Oproti predchádzajúcim dvom rokom bol o čosi pokojnejší. Pandémia síce ustala, ale mnohé problémy nastali. Rast nákladov na jednej strane, šetrenie zákazníkov na strane druhej.

A vnímali rok 2023 pivovarníci? A s akými plánmi vstupujú do nového roka 2024? Pýtali sme sa ich v tradičnej veľkej pivovarníckej ankete. Dnes odpovedá  Jana Pršová z Panského pivovaru Bojnice.

Ako ste vnímali rok 2023? Čo ho najviac ovplyvnilo?

Rok 2023 bol pre nás rokom zmien a nových výziev. Začiatkom roku nás rovnako, ako všetkých, naplno zasiahla energetická kríza a inflácia. Našťastie pre nás, v Bojniciach začína turistická sezóna už na prelome marca a apríla, tak sa nám podarilo toto obdobie zvládnuť. V minulom roku sme zrealizovali aj rozšírenie pivovaru o menšie ležiacke tanky. Tým sa nám otvorili možnosti variť nové druhy piva a historicky sme v roku 2023 navarili najväčší objem piva a vyprodukovali najviac noviniek.
Ďalším veľkým míľnikom bol celkový redizajn našej značky. Menili sme logo, názvy pív, etikety a ďalší kus práce nás čaká ešte v tomto roku. Veríme a podľa spätnej reakcie aj vidíme, že to bol správny krok.

Vedeli by ste na roku 2023 nájsť nejaké pozitíva, ktoré váš pivovar posunuli vpred?

Ako som už spomínala v predchádzajúcej otázke, bolo to hlavne rozšírenie a redizajn. Podarilo sa nám uvariť viacero zaujímavých nových pív, či už samostatne alebo v kooperácii. Nadviazali sme nové dôležité spolupráce.

Na ktoré pivo z vašej produkcie ste najviac hrdí? Viete prezradiť, či nastanú vo vašej produkcii zmeny v roku 2024?

Veľmi prekvapení a nadšení sme boli z piva Chameleón Brut IPA 10°, prvýkrát sme skúsili tento pivný štýl a skromne 🙂 – ozaj sa vydaril. Extra hrdí sme aj na Medveď 20° Imperial Stout, ktorý nám ocenila aj odborná porota.

V tomto roku by sme chceli pokračovať vo varení noviniek, ktoré sa nám z časového hľadiska poradilo minulý rok uvariť iba raz. Samozrejme, že na rad prídu aj nejaké úplne nové pivá.

S akými ambíciami vstupujete do roku 2024?

V tomto roku by sme radi dokončili zmenu nášho dizajnu a spustili náš prvý E-shop. Veríme, že navaríme opäť niečo zaujímavé a udržíme alebo vylepšíme kvalitu existujúcich pív. A hádam sa naskytne aj nejaká zaujímavá spolupráca.

Prečítajte si aj

Pivovar Baník: Rozšírime stav zamestnancov a pridáme produkty

Snímka: Panský pivovar Bojnice