Parádna kombinácia štýlov IPA a Sour (Deadraiser)

Prvý nástrel: Bratislavský kočovný pivovar Unorthodox Brewing na našej stránke testujeme pravidelne. Ešte nás nesklamal a uvidíme, či to bude platiť aj po otestovaní kúsku s názvom Deadraiser. Aj keď v tomto prípade veľké prekvapenie nečakáme, keďže pivo sme ochutnali aj čapované. Ide o kombináciu štýlov IPA a Sour.

Názov piva: Deadraiser

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: Belgian Sour IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, Viedenský), chmeľ (Jarrylo, Callista, Lemondrop), lactobactillus, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili tri eurá.

Farba:  Tmavo-žltá. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Jemná, smotanová. Bola zložená z mikrobubliniek.

Vôňa: Citrusy a karamel sa tu bijú s kyslastými tónmi.

Chuť: Sladový základ je málo výrazný, už od úvodu sa k slovu hlásia výrazne kyslé ovocné tóny. Rozoznať môžete pomaranč i limetku. Za stredom sa to však obracia a k slovu sa hlási príjemná horkosť.

8.5/10

Zhrnutie

Parádne pivo. Osviežujúce, zaujímavo vyskladané a prekvapivo zakončené. Najsilnejším je zvrat, ktorý nastane v strede. Kyslasté tóny prechádzajú do horkastej koncovky, ktorá určuje ráz piva v druhej polovici. Stred piva pritom za kyslastou linkou ponúka tropické ovocie, ktoré robí toto pivo osviežujúcim. Pozor, alkohol je v tomto kúsku nebezpečne schovaný. Pivu dávame 8,5 bodu. Pekná ukážka toho, ako sa môžete odlíšiť od konkurencie a variť na Slovensku pivo, ktoré obstojí aj v zahraničnej konkurencii.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.3/10 (10 hodnotenie)