Nepodarený pivný vtip o rebarbore (Fortuna Rabarbar)

Prvý nástrel: Poľský pivovar Fortuna sme na našich stránkach testovali viackrát. A dosiaľ nikdy nepresvedčil. A pochybujeme, že si meno vylepší dnešným kúskom. A možno by sme ho ani netestovali, zostal nám však jediný z darčekovej škatule, ktorú sme dostali. Tak to riskneme. Dnes ochutnáme pivo s názvom Fortuna Rabarbar. Ide o pivo ochutené rebarborou.

Názov piva: Fortuna Rabarbar

Pivovar: Browar Fortuna

Druh piva: Ochutené pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 13,2%

Obsah alkoholu: 5,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský), pšenica, cukor, pšeničný slad, zahustená ovocná šťava (citrón, rebarbora) prírodná aróma, prírodný koncentrát z čiernych ríbezlí, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Ružovo-červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá.

Vôňa: Výrazne ovocná. Zachytíte asi rebarboru, rozoznať môžete aj jahodu a malinu.

Chuť: Sladový nástup je hutný, v strede explodujú ovocné chute. Môžete tu rozoznať rebarboru, jahodu, ríbezle i citrusy. Sladko-kyslá chuť pôsobí umelo. V koncovke horkosť nehľadajte.

3.5/10

Zhrnutie

Je to taký radler na steroidoch. Silný, výrazne sladkastý a ťažko uveriteľný. Ak by ste ním ponúkli nejakú neznalú pivárku, možno by ho aj pochválila. Ponúka kombináciu sladkých a kyslých tónov. Ale je to skôr taká malinovka. My dnes dávame 3,5 bodu. Pre zábavu môžete oprobovať, ale nič svetaborné nečakajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.67/10 (3 hodnotení)