Paškvil na štýl Stout (Brok Extra Stout)

Prvý nástrel: Poľská pivovarnícka skupina Van Pur má pod sebou päť pivovarov. Jej pozícia na domácom trhu je pomerne silná, keďže má asi desatinový podiel. Ten mu pomáhajú zabezpečovať aj privátne značky pív, ktoré vyrába napríklad aj pre Tesco. U tohto poľského pivovaru si necháva variť pivo aj popradský Pilsberg. Okrem klasických ležiakov však poľský pivovar naskočil aj na módnu vlnu vrchne kvasených pív. Jedno si dnes ochutnáme, nesie meno Brok Extra Stout.

Názov piva: Brok Extra Stout

Pivovar: Van Pur

Druh piva: Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15,1%

Obsah alkoholu: 6,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský, karamelový, mníchovský), ražný slad, pšeničný slad, extrakt zo sladkého drievka, aróma anízu.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé euro.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte červené odtiene.

Pena: Hutná, smotanová. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Výrazne sladkastá až cukríková. Nájdete aj záblesky pripálenej hrianky.

Chuť: Po vysoko nastavenom sladovom úvode sa k slovu hlási kombinácia pripečenej hrianky, karamelu, cukríkov i citrusového ovocia. Intenzita jednotlivých tónov je taká istá, ako je uvedené poradie. Koncovka je horkastá len platonický. Narúša ju železitá pachuť.

3/10

Zhrnutie

Nie, toto ani neskúšajte. Toto nie je Stout a ani sa na to nechytá či nepodobá. Výrazne sladkasté pivo, pri ktorom hľadať nejaké prednosti ani nemá zmysel. Akýsi paškvil na tento štýl. Dávame tri body. Ako to robia, nevieme, ale asi by s tým mali rýchlo skončiť. Trikrát nie. Nechápeme, prečo to má ingrediencie napísané aj v anglickom jazyku. Hádam to nechcú aj exportovať?

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (4 hodnotení)