Päť článkov o pive, ktoré nás v 15. týždni zaujali

Noviny

Aj keď by sme chceli, nedokážeme pokrývať celé pivné dianie na Slovensku a v Čechách. Aj preto pre vás budeme viac-menej pravidelne prinášať výber piatich článkov, ktoré nás počas uplynulého týždňa zaujali.

Prečo má pivo penu?
Na dôvody zdanlivo bežného javu sa pozreli americkí vedci. Ich závery boli prekvapujúce. Celý článok si môžete prečítať na Lidovkách.

Najväčšia piváreň v Česku
U susedov sa pripravujú na majstrovstvá sveta v hokeji. A pripravujú sa aj krčmy. Už o pár dni otvoria najväčšiu piváreň, ktorá dokáže za 15 minút načapovať 30-tisíc pohárov piva. Viac o megakrčme sa dočítate ma Metro.cz.

Policajti rozdávali pivo
Počas veľkonočného pondelka úradovali maďarskí policajti. Policajti testovali u vodičov prítomnosť alkoholu. Ten kto kontrolou prešiel, dostal od „snehuliakov“ pivo. Škoda, že len nealkoholické. Viac o téme čítajte na Aktuality.sk.

Degustovali 100-ročné pivo
V Česku celkom náhodou objavili 100-ročné pivo. To asi omylom zamurovali v stene murári. Na jeho chuť sa pozreli českí degustátori. O výsledku tohto netradičného testu sa dočítate na iDnes.cz.

Putovanie pivným Českom
Špecializovaný pivný server celkom podrobne mapuje dianie nielen doma. Nás celkom zaujal článok o fungovaní malých hráčov na trhu. Článok si môžete prečítať na stránke Pivní.info.