Päť dôvodov prečo navštíviť Salón Piva v Bratislave

Slovensko zažíva malú pivnú revolúciu. V regiónoch pomaly pribúdajú nové pivovary a čoraz väčšia skupina konzumentov objavuje pestrosť, ktorú so sebou prináša pivo. Stelesnením tohto posunu je podujatie, ktoré sa od stredy 16. apríla uskutoční v Bratislave. Nesie názov Salón Piva a my sme sa pozreli na päť dôvodov, prečo by ste podujatie určite mali navštíviť.

1. Neprekonateľný výber piva na jednom mieste 

Salon piva 5

Aj keď počty zúčastnených pivovarov a pivných značiek ešte nie sú sfinalizované, už teraz môžeme povedať, že na podujatí sa zúčastnia desiatky pivovarov nielen zo Slovenska. Napríklad na rovnakej akcii v Košiciach sa predstavilo takmer 50 pivovarov a 160 rôznych druhov piva. Ťažko by ste hľadali na Slovensku iné miesto, ktoré by ponúklo pestrejšiu ponuku ako Stará tržnica v Bratislave.


2. Odhalíte pivnú pestrosť Slovenska

Salón piva 3

Aké je nové pivné Slovensko? Už dávno neplatí, že je to len o Šariši, Zlatom Bažante či Corgoni. V posledných rokoch pribúdajú na mape minipivovary a kočovné pivovary, ktoré priniesli pivnú rozmanitosť. Na podujatí skúšate pivo v malých množstvách, máte tak skvelú príležitosť porovnávať a objavovať nové štýly a možno sa zaľúbite do nového. Pivo totiž nezačína a nekončí len pri ležiaku.


3. Ochutnáte pivo, ktoré nemôžete stretnúť nikde inde

Salon piva 4

Aj keď veľkú časť pív z ponuky na podujatí môžete stretnúť počas celého roka, nájdu sa aj kúsky, ktoré sú navarené špeciálne pre túto príležitosť. Napríklad usporiadatelia Salónu Piva – Ivan Čižmárik a Miloš Kováč sa spojili so sládkom pivovaru Wywar Richardom Vetyškom, aby predstavili pivo s názvom Happy Friday 13th. K unikátnej spolupráci došlo aj medzi kočovnými pivovarmi. Trojica pivovarov bez domova – Hellstork zo Senice, Padre Craft Brews z Košíc a bratislavský Unorthodox za asistencie pivovaru Wywar navarila špeciál Freemasons Belgian IPA. Ochutnať ho budete môcť práve na podujatí.


4. Spoznáte pivnú dušu Slovenska

Salón piva 6

Áno, trh určite ovládajú pivní giganti Heineken a SABMiller, ale pivná duša Slovenska sa nachádza niekde inde. Od stredy do piatka v Starej tržnici na bratislavskom Námestí SNP. Stretnete tam sládkov a majiteľov podnikov, ktorí sa na pivo pozerajú trochu inak ako nadnárodní hráči. Pozerajú sa naň menej ekonomicky a viac s hravosťou a radosťou. Práve to sa podpisuje pod pivo ponúkané menšími hráčmi. Práve v ich produktoch môžete nájsť radosť, ktorá pivu dáva srdce a dušu.


5. Nenapodobiteľná atmosféra

Salon piva 1

Ak ste navštívili Salón aj vlani, viete o čom hovoríme. Skupinky ľudí ochutnávajúce skvelé pivo a diskutujúce aj o „nesmrteľnosti chrústa.“ Jednoducho priestor, kde môžete vypnúť a ochutnávať niečo nové, iné. Podujatie má svoje čaro, ktoré dokáže premeniť Starú tržnicu na krčmu plnú pohodovej atmosféry.

Snímky: Všetky vznikli na košickom Salóne Piva. Zdroj: Facebook Salón Piva