Pitie, ktoré je na leto ako stvorené (Yuzu Samuray)

Nilio - Yuzu Samuray

Pivovar Nilio nájdete v Liptovskom Mikuláši a na trhu má špecifické postavenie. Kým väčšina pivovarov má nealkoholické ako doplnok, v tomto prípade ide o hlavnú oblasť zamerania. Nilio sa totiž zameriava na nealkoholické pivo. Jedno z ich produkcie ochutnáme. Nesie meno Yuzu Samuray.

Pivo predstavil pivovar nasledovne: „Svet NILIO dopĺňa prvé nealkoholické pivo typu IPA s decentnými tónmi Yuzu ovocia. Jeho nezameniteľná horkosť v symbióze s charakteristickou vôňou vytvára dokonalú harmóniu piva a osvieženia.“

Názov piva: Yuzu Samuray

Pivovar: Pivovar Nilio

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  max. 0,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, prírodná šťava z citrusu Citrus junos, regulátor kyslosti: kyselina citrónová a kyselina mliečna, prírodná aróma Yuzu, antioxidanty: extrakt z aceroly, extrakt z bambusových listov.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili tri eurá.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je takmer číre.

Pena: Stredne vysoká so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Výrazne citrusová. Náznaky limety, citrónovej trávy, pomela a marakuje. Náznakom zachytíte aj kvasnice.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, limety, marakuje aj pomela. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocné s jemne korenistou stopou.

8/10

Zhrnutie

Veľmi osviežujúce pitie, ktoré je iskrivé, ľahké a mnohorozmerné. Je fajn, že si tento nápoj ponecháva aj horkastú zložku. Mnohým konzumentom môže evokovať naozaj obľúbený štýl IPA. Za nás je to podarené pitie a motivačná osmička. Môžeme pochváliť a odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.63/10 (4 hodnotení)