Pivný návrat: Keď legendárny Ancikrist zakopne

Hellstork, IPA, Ancikrist, pivo, recenzia

Sú pivá, na ktoré spomínate ešte veľmi dlho. Stanu sa legendou. Tento prívlastok má určite aj kúsok Ancikrist, ktorý na trh uviedol kočovný pivovar Hellstrork. Pivo štýlu IPA od nás dostalo pred štyrmi rokmi deväť bodov. Keď sme uvažovali nad tým, že urobíme rubriku Pivný návrat, na toto pivo sme mysleli. Nepili sme ho už poriadne dlho a preto sme boli zvedaví, ako sa posunulo za tie roky.

Názov piva: Ancikrist

Pivovar: Remeslený pivovar Hellstork

Druh piva: American India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky. dextróza.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,70 eura.

Farba: Hnedo-červená. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Bola nízka a rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia lesného ovocia (černice, ríbezle) a citrusov. V tomto smere môžete zachytiť pomaranč i grep. Okrem toho zachytíte karamel aj trávnaté tóny. K slovu sa hlási aj alkohol.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo hutné. Ponúka kombináciu grepu, ríbezlí, pomarančov i karamelu. Výrazná je aj trávnatosť, keď môžete zachytiť aj náznaky sena a k slovu sa hlási aj alkohol. Horkosť je výrazná.

6.5/10

Zhrnutie

A ja jáj. Toto veruže nie je pivo, ktoré sme pred rokmi vychválili do nebies. Tento kúsok pôsobí neusporiadane a alkoholovo. Chýba lahodnosť, keď v pive nájdete pomerne miestami až nepríjemne pôsobiace trávnaté tóny. Aby to nebolo len o hanení, kúsok ponúka mnohorozmerné telo a zachytíte v ňom aj náznaky povestnej ovocnosti, ktoré boli pre Ancikrista typické. Za nás je to 6,5 bodu. Zmenila sa receptúra, ochutnali sme zlú várku, alebo je chyba niekde inde?

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.5/10 (13 hodnotenie)