Pivo, ktoré sú zaslúžilo vysokú známku (Foo Dogs)

Axiom - Foo Dogs

Pivovar Axiom Brewery nájdete v českom meste Prostějov. Napriek tomu, že u susedov majú stovky pivovarov, tento sa v ponuke vymyká. Čím? Osobou hlavného sládka. Pivné recepty má totiž pod palcom Nór Kjetil Jikiun. Ten kývol na spoluprácu s pivovarom a zobral pod seba výrobu. Kjetil je pritom v domácom Nórsku vnímaný ako pivná celebrita. Stál totiž pri boome remeselného pivovarníctva v severskej krajine.

Pôvodným povolaním pilot totiž založil pivovar Nøgne Ø. V roku 2015 z neho odišiel, aby založil ďalší, tentokrát na ostrove Kréta. Nesie meno Solo. Už nejaký ten piatok však jeho pivá poznajú aj československí pivári. Vďaka pivám z pivovaru Axiom. Dnes ochutnáme pivo navarené v štýle Milkshake IPA, ktoré nesie názov Foo Dogs.

Názov piva: Foo Dogs – Milkshake IPA

Pivovar: Axiom Brewery

Druh piva: Milkshake IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu: 7 %

Zloženie: Voda, jačmenná a pšeničné slady, chmeľ, kvasnice, laktóza, vanilkové lusky, mandarínka, liči.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 2,79 eura.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Intenzívna a prenikavá. Kombinácia grepu, pomela, prezerých marhúľ, ananásu či liči a mandarínky.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomaranču, liči, mandarínky, marakuje, granátového jablka. Všekto je to zjemnené smotanovou linkou. Horkosť je výrazná, doznievanie ovocno-korenisté.

8/10

Zhrnutie

Vydarené pivo. Ovocná zložka je výrazná čomu pomáha aj zloženie. Pridané ovocie však nekričí, skôr rozvíja potenciál tohto štýlu, ktorý je zjemnený laktózou. Nám toto pivo chutilo aj preto dostalo pivo osmičku. Pokojne ochutnajte. Kombinácia stojí za to.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (1 hodnotenie)