Týmto pivom by sme končili super večer (Immensity)

Pinta Barel Brewing a Forager Brewery - Immensity

Sú pivovary, ktoré radi spolupracujú s inými producentmi piva. Do tejto skupiny patrí aj poľský pivovar Pinta, ktorý v podstate pravidelne uvádza na trh kooperačné pivá. Jedným z nich je aj kúsok s názvom Immensity. Ten vznikol v spolupráci s americkým pivovarom Forager Brewery. Ide o pivo navarené v štýle Imperial Stout. Obsah alkoholu sa pohybuje na úrovni 13 percent.

Na etikete tohto piva nájdete to, že ho vyrobil pivovar Pinta Barrel Brewing. Ide o pivovar, ktorý sa má odlišovať od „klasickej“ Pinty. Vznikol na základe crowdfundingovej kampane, vďaka ktorej sa vyzbieralo takmer milión eur. Pivovar sa špecializuje na výrobu piva, ktoré bude dozrievať v sudoch. Jeho ročná kapacita je nastavená na tritisíc hektolitrov.

Názov piva: Immensity

Pivovar: Pinta Barrel Brewing a Forager Brewery

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 35°

Obsah alkoholu:  13%

Zloženie: Na etikete je uvedené len to, že obsahuje jačmenný slad a pražený jačmenný slad.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili v prepočte okolo osem eur.

Farba: Čierna.

Pena: Nízka, svetlo-hnedá, rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, sušených hrozienok, koňaku, vanilky, cukríkov.

Chuť: Sladový základ je na maxime, rezkosť pod normou. V chuti kombinácia kávy, karamelu, javorového sirupu, vanilky, sušených hrozienok, fíg aj keksíkov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladkasté.

9/10

Zhrnutie

Ok, toto pivo by sme nemohli piť celý večer. Je to také „kapurkové“. V jednej kvapke však nájdete celý svet. Je to hutné, iskrivé a mnohorozmerné pitie. V jednom dúšku sa toho vystrieda veľa, od sladkosti, ovocných tónov až po jemné kyselkavé šteklenie. Za nás je to deviatka. Určite zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.33/10 (3 hodnotení)