Pivo z východu, ktoré dá zabudnúť na Šariš (Prešovský Porter)

Prešovský Porter

Prvý nástrel: Aj keď sme už o Prešovskom pivovare písali a ochutnávali aj jeho pivo, oficiálnu recenziu sme ešte nemali. Priamo od výrobcu sme si zadovážili jeden kúsok. Urobili sme však jednu kulehu. Opýtali sme si to najlepšie, čo majú. Ponúkli nám Prešovský Porter. Ide o pivo s vysokým obsahom alkoholu. Sme zvedaví.

Názov piva: Prešovský Porter

Pivovar: Prešovský pivovar

Druh piva: Porter

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu: 8,3 %

Zloženie: Voda, jačmenná sledy, chmeľ.

Cena: Za kúsok sme zaplatili asi 3,5 eura (platili sme žetónmi).

Farba: Úplná tma. Z 10 bodov 11.

Vôňa: Hlavnú úlohu hrá čokoláda. Zachytíte tu aj kávu a orechy.

Pena: Smotanová konzistencia si držala tvar.

Chuť: Už úvod predznamenáva, že ide o silnejšie pivo. Sladový začiatok je nastavený vysoko a v rovnakom tóne ubieha celé pivo. V strede zachytíte černicovú kyslosť  a kávové tóny. Hutnosť ma prekvapila, keďže bola nižšia. Koncovka je horkastá mierne, rezkosť je ideálna.

7/10

Zhrnutie

Zaujímavé pivo. Čakal som, že ma zaskočí hutnejším tónmi. Na moje prekvapenie však tóny neboli našponované tak, akoby tento štýl umožňoval. Pre mňa je to mínus. Ale poďme ku komplexnému hodnoteniu. Pivo ma celkom dobrú piteľnosť. Úvod začína vysoko, v ďalšom priebehu však túto latku už neprekoná. Najmä v strede by som očakával väčšie divadlo, ale to som asi veľmi náročný. Pivo je však príjemné, nemá žiadnu pachuť. Rozhodujem sa medzi šestkou a sedmičkou. Dávam vyššiu známku. Vyskúšajte. PS: Východniari, určite je to iná liga ako Šariš. Aj keď cena je vysoká.