Pivobrana Beer Fest hlási zmeny. Mení sa na letný festival

Festival slovenských pivovarov hlási zmeny. Štvrtý ročník Pivobrane Beer Festu sa neuskutoční v decembri, tak ako tomu bolo v uplynulých dvoch rokoch. Organizátori sa rozhodli presunúť toto podujatie na leto. „Dôvodov bolo viacero. Jedným z nich bola aj menšia účasť návštevníkov počas decembrového termínu. Najdôležitejší bol však fakt, že sme chceli usporiadať „Open Air“ festival,“ prezrádza portálu oPive.sk spoluorganizátor podujatia Ivan Čižmárik.

V Ružinove

Organizátori pôvodne uvažovali nad tým, že by Pivobrana Beer Fest spojili s vyhlasovaním Výročnej ceny Slovenskej pivovarníckej akadémie, ktorá sa uskutoční 15. júna. „Pre krátkosť času to však nešlo. Ako ideálna možnosť nám vyšiel posledný augustový víkend,“ prezrádza Ivan Čižmárik.

Pivobrana Beer Fest sa tak uskutoční 25. až 27. augusta v Parku Andreja Hlinku v bratislavskom Ružinove. „Pôjde o klasický pivný festival, ktorý bude prebiehať od piatku do nedele. Jeho súčasťou bude aj veľké pódium, na ktorom budú rôzne súťaže, vystúpenia skupín i moderovaný program,“ hovorí spoluorganizátor a prezrádza, že ambíciou je usporiadať program, ktorý bude lákať počas celého dňa.

Len členovia

Špecifikom podujatia bude to, že sa na ňom zúčastnia len členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska. „Kým posledné dva ročníky sa na Pivobrane mohli zúčastniť aj hosťujúce pivovary, tentokrát to nebude možné,“ ozrejmuje Ivan Čižmárik.

Platidlom na podujatí budú žetóny v hodnote 50 centov, naznačuje organizátor. Pivovary budú čapovať pivo do pevných plastových pohárov, ktoré môže pivári poznať z festivalu Pohoda. „Bude sa platiť dvojeurová záloha,“ vysvetľuje spoluorganizátor. Poháre budú vratné.

„Cieľom festivalu bude vytvoriť tradičné podujatie, ktoré priláka priaznivcov poctivého piva,“ vysvetľuje organizátor. Len pre upresnenie, organizátorom celého podujatia bude Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska a Cultus Ružinov.

Snímka: Flickr/Helge Thomas/ CC