Buntavar a Dobré Časy sa spojili. Vzniká nový pivovar

Na slovenskom pivovarníckom trhu dochádza k jednému z najzaujímavejších presunov za posledné roky. Svoje sily spájajú pivovar Buntavar zo Svitu a podnik Dobré Časy, ktorý má pobočky v Košiciach a Poprade. Výsledkom spolupráce je nový pivovar, ktorý ponesie názov GOD TIMES – BOŽSKÉ ČASY.

„Pri posedení po pár pivách vznikli Božské Časy, ktoré rodinne spojili Dobré Časy a Buntavar, aby zvyšovali povedomie a úroveň osvety piva. Práve tu a teraz vzniklo silné spojenie miesta, kde ľudia milujú vychutnávanie piva, a Jozefa ako zanieteného sládka. Toto spojenie pivovaru spod Tatier a Dobrých Časov je predurčené na GOD TIMES – BOŽSKÉ ČASY,“ oznamujú noví spoločníci.

A kto sa vlastné spája?

Pivovar Buntavar

Je už šiesty rok známy všetkým poctivým pivárom. V roku 2013 sa zapísal do pivných dejín ako víťaz kategórie “Pivo roka” Slovenskej pivovarníckej akadémie pivom RIS WBM. Rok 2014 priniesol najväčšiu poctu, akú pivovar môže dostať. Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska ocenila Buntavar ako Pivovar roka a zároveň si Jozef a Michaela Buňovci odniesli ocenenie vedúcich výroby piva – Sládok roka.

Dobré Časy

Začínali ako najväčšia pivná galéria na Slovensku. Miesto s jedinečnou atmosférou v srdci Košíc s 26 druhmi čapovaného piva a päťdesiatimi výčapmi na dvoch baroch patrí už viac ako tri roky na pivnú mapu Slovenska. V roku 2016 Dobré Časy expandovali aj do Popradu.  Bývalý Alfonz, legendárna krčma, do ktorej v roku 1968 narazil sovietsky tank, pretvorili na podnik, kde si každý pivár príde na svoje. Dobré Časy spustili pivnú revolúciu aj v Poprade, kde pivá z pivovaru Buntavar tvoria neodmysliteľnú súčasť pivnej ponuky. Za rok 2015 boli Dobré Časy nominované v kategórii „najlepší tradičný hostinec roka/ pivný výčap, bar pub“ Slovenskou pivovarníckou akadémiou.

Nejde pritom o žiadny žart. „A nech sa vám táto kombinácia zdá akokoľvek šialene dokonalá, ubezpečujeme vás, že nejde o prvoaprílový žart,“ presviedčajú noví spoločníci.