Pivovar General: Otvorili sme náš domovský podnik v Ružinove

Pivovar General 2023

Rok 2023 je za nami. Môžeme bilancovať a hodnotiť. Oproti predchádzajúcim dvom rokom bol o čosi pokojnejší. Pandémia síce ustala, ale mnohé problémy nastali. Rast nákladov na jednej strane, šetrenie zákazníkov na strane druhej.

A vnímali rok 2023 pivovarníci? A s akými plánmi vstupujú do nového roka 2024? Pýtali sme sa ich v tradičnej veľkej pivovarníckej ankete. Dnes odpovedá Michal Kováč, majiteľ pivovaru General.

Pivovarnícka anketa

Ako ste vnímali rok 2023? Čo ho najviac ovplyvnilo?

Rok 2023 bol konečne rokom, ktorý sme si užili bez rôznych opatrení a obmedzení, čo výrobcom piva i gastroprevádzkam výrazne prospelo. Napriek tomu ani tento rok nebol jednoduchým. Výrobu piva výrazne ovplyvnili dopady vysokých cien energií i surovín, veríme však, že trend zvyšovania cien je už za nami.

Veľmi silný vplyv na túto sezónu však malo počasie, ktoré prialo všetkým pivárom v podnikoch i na terasách. Práve vďaka tomu sa hlavná pivná sezóna predĺžila prakticky až do novembra a naša výroba teda išla na plné obrátky i počas celej jesene, čo nás naozaj potešilo.

Vedeli by ste na roku 2023 nájsť nejaké pozitíva, ktoré váš pivovar posunuli vpred?

Pokračovali sme v investíciách do technológií, ktoré znova posúvajú náš pivovar plnou parou vpred. Práve vďaka nim nielen udržujeme stabilnú kvalitu našich pív, ale prinášame i novinky a neustále vylepšujeme naše receptúry či postupy pri varení. Neustále pracujeme i na mikro testovacích várkach, ktoré tiež priniesli svoje ovocie. Príkladom realizácie úspešných testovacích várok je i naše nové pivo Lazy Hazy. Podarilo sa nám priniesť pivo, ktoré si veľmi rýchlo našlo svojich fanúšikov, čo nás v pivovare samozrejme veľmi teší.

Podstatnou vecou, ktorá nás v tomto roku posunula bližšie k zákazníkom je aj otvorenie TapTap baru v Ružinove, kde v príjemnom prostredí nájdete na výčape všetky pivá z našej produkcie. Tento podnik je zároveň našou podnikovou predajňou. Tento podnik však nie je len o nás a zákazník si v pivotéke vyberie i kúsky z rôznych ďalších zaujímavých pivovarov.

Na ktoré pivo z vašej produkcie ste najviac hrdí? Viete prezradiť, či nastanú vo vašej produkcii zmeny v roku 2024?

Na túto otázku je z roka na rok naozaj náročné odpovedať. Sme hrdí na všetky naše pivá a je priam nemožné vybrať si len jedno z nich. Sme veľmi hrdí na náš klasický ležiak Grunt, ktorý sa teší veľkej obľube a jeho produkcia i dostupnosť na výčapoch rok čo rok výrazne stúpa.

Dovolím si vypichnúť však i náš letný špeciál limitovaný špeciál ANNA NÁS session IPA, ktorý sa i tento rok vypredal rekordnou rýchlosťou a tešíme sa, keď ho znova prinesieme na výčapy v letnej sezóne 2024, to už však bude i s novým názvom Pineapple Express.

Nesmieme však nespomenúť ďalšie naše populárne pivá ako špeciál Big Lemonski, nachmelený ležiak Citra či Patriot IPA. Veľkému záujmu sa stále teší i náš vyladený kyseláč Passion Fruit Sour a ďalšie limitované kyseláče či jemne slané pivá v štýle Gose. Ponuku robíme zaujímavou celoročne a preto odporúčame i aktuálnu limitku Sweet Rider – Imperial Stout s pridaným kokosom a slaným karamelom, ktorú nájdete len na výčapoch. Tento zimný dezert jednoznačne stojí za ochutnanie.

S akými ambíciami vstupujete do roku 2024?

Naďalej budeme tvrdo pracovať na zaujímavých novinkách a stabilnej kvalite nášho piva. Veríme, že počas roka 2024 potešíme mnohých pivárov a prinesieme do podnikov a domácností mnoho radosti z piva. Rád by som v menej celej posádky pivovaru General poďakoval našim fanúšikom a zákazníkom za ich priazeň v roku 2023.

Prečítajte si aj

Pivovar Huncút: Veríme, že dostupnosť fľaškového piva bude stabilnejšia

Snímka: Pivovar General