Pivovar Šariš povedie Poliak. Prichádza z Radegastu

Grzegorz Komora

Druhý najväčší slovenský pivovar hlási zmenu na najvyššom poste. Potom, čo sa ku koncu minulého roka odišiel takmer po 40 rokoch Ján Čerkala, prichádza do Pivovaru Šariš nový manažér. Na čelo sa postaví  Grzegorz Komora. Ten doteraz pôsobil v Pivovare Radegast v Nošoviciach, ktorý spadá do portfólia Plzeňského Prazdroja.

Z Poľska…

Komora prichádza na Slovensko s viac ako 14-ročnou praxou pivovarníka. Skúsenosti nadobudol v závodoch v Tychách a v Nošoviciach. Do Pivovaru Tychy nastúpil ešte ako študent Technickej univerzity v Katoviciach na stáž, na oddelenie logistiky.

„Vážim si to, že môžem rozvíjať úspešné pôsobenie Jána Čerkalu na tomto poste. Aj ja verím, že láska k pivu a rešpekt ku všetkým ľuďom, ktorí sa podieľajú na jeho výrobe, je to, čo je pri tejto práci jedným z najdôležitejších atribútov,“ povedal Komora.

V Pivovare Tychy po stáži absolvoval na oddelení logistiky trainee program a zostal v ňom aj po jeho ukončení. Najprv na pozícii koordinátora logistiky POS materiálov a potom na pozícii projektového manažéra v oblasti stáčania.

…do Česka

Odtiaľ smerovali jeho kroky do Pivovaru Radegast v Nošoviciach, kde nastúpil na pozíciu manažéra stáčania a prepracoval sa až na pozíciu manažéra údržby. Pod jeho taktovkou prebehli investície ako stavba automatizovaného skladu, inštalácia novej plechovkovej linky či rozšírenie kapacity varne.

„Verím, že skúsenosti, ktoré som tam nadobudol, budem môcť uplatniť a ďalej rozvíjať práve v Pivovare Šariš,“ naznačil Komora.

Grzegorz Komora je ženatý, má dvoch synov. Vo voľnom čase sa rád športuje a chodí na rodinné výlety. Z piva obľubuje najmä svetlé 10° a zo špeciálov preferuje tmavé pivá.

Prečítajte si aj

V USA spôsobil boom. Teraz ho chce vyrábať Prazdroj

Snímka: Plzeňský Prazdroj Slovensko