Pivovary Topvar: V roku 2018 nás čaká veľká zmena

Bolo to opäť zaujímavé. Máme za sebou pivovarnícky rok 2017 a môžeme bilancovať. Pre niekoho bol prelomový, pre iného stabilizačný. Portál oPive.sk sa rozhodol na prelome rokov uskutočniť tradičnú anketu medzi pivovarníkmi a odborníkmi, ktorí sa pohybujú okolo piva. Dnes odpovedá obchodný riaditeľ Pivovarov Topvar Martin Grygařík.

Aký bol pre vás rok 2017? Čim bol iný ako predchádzajúce?
Bol vynikajúci, podarilo sa nám dosiahnuť výborných výsledkov. Posilnili sme svoju pozíciu jednotky v segmente HORECA a zároveň výrazne rástli naše trhové podiely v retaile. Tiež to bol rok zmien. Začali sme so zmenami v procesoch, v organizácii a týmito zmenami sa nám podarilo posilniť pozitívnu atmosféru v tíme. V končiacom sa roku nás potešil najmä nastupujúci trend zvýšeného záujmu o prémiové pivá na Slovenskom trhu. Navyše to bol môj prvý rok na Slovensku a som s ním veľmi spokojný.

Čo považujete za pivovarskú udalosť tohto roka?
Rozhodne dôležitý bol míľnik nášho šarišského pivovaru, ktorý oslávil 50 rokov od svojho vzniku. K tomuto výročiu patrilo aj uvedenie piva Šariš Zlatá 12tka. Je výborné, rozhodne odporúčam ochutnať.

Na čom by mal pivovarský sektor popracovať, aby sa posúval ďalej?
Je nutné dbať o stále zlepšovanie celej pivnej kultúry a kvality poskytovaných služieb, čo je aj jedným z našich stálych cieľov. Správne načapované a naservírované pivo v dobrej spoločnosti je zážitok, ktorý do pozitívneho životného štýlu jednoducho patrí, bez neho by sme boli iba ďalšou obchodnou firmou.

Aký bude pre vás rok 2018? Čo je pre vás najväčšia výzva?
Rok 2018 bude pre nás dôležitý a veríme, že úspešný. Čaká nás jedna veľká zmena, no bližšie k nej sa budem môcť vyjadriť až neskôr. Najväčšou výzvou bude jej správne uchopenie.

Snímka: Pivovary Topvar