Plzeň i remeselné pivo. Pozrite si taliansky supermarket

Patrí remeselné pivo do supermarketu? Môžeme polemizovať. Najmä keď je verejným tajomstvom, že naše najväčšie reťazce si diktujú podmienky, ktoré neraz tlačia dodávateľov do kúta. My sme skúsili nazrieť do talianskeho supermarketu Conrad, ktorý by sme veľkosťou mohli prirovnať napríklad k slovenskému Tescu či Kauflandu.

A boli sme milo prekvapení. Okrem širokej ponuky klasického „europiva“ sme totiž v predajni v meste Rimini našli desiatky pív z rôznych štátov sveta. Za zmienku stoja pivovary z Dánska, Škótska, Írska, USA (vrátane Havaja) či Belgicka. To však nebolo všetko. Svoj regál mali aj mieste remeselné pivovary, ktoré v nechladených regáloch ponúkali pasterizované kúsky.

Aké boli ceny? V mnohých prípadoch nižšie ako na Slovensku. Či už v pivotékach, alebo v špecializovaných obchodoch. Aby sme však boli spravodliví, miesta remeselná produkcia bola omnoho drahšia ako zvyšok ponuky. My vám prinášame fotoreportáž z predajne, ktorá nám ukázalo to, že naše reťazce majú čo dobiehať.

Rimini Supermarket 12

Aj keď Taliani nie sú národom piva, v supermarkete vás víta dlhá ulička s ponukou piva. Tento záber ukazuje tzv. „europivnú“ ponuku.

Rimini Supermarket 06

Oproti nej ste našli zahraničné kúsky. Niektoré síce patrili chuťovo do regálu oproti, časť z nich však zaujala.

Rimini Supermarket 07

Medzi zahraničnými pivami nechýbala ani česká Plzeň. Cenovo patrila medzi lacnejšie kúsky.

Rimini Supermarket 01

Aj keď je Česko pivnou krajinou, ďalšie pivo od susedov by ste v tomto talianskom supermarkete nenašli.

Rimini Supermarket 04

Pri lepších kúskoch ste našli aj vlajočku a popis piva. Určite by ste si mali z čoho vyberať.

Rimini Supermarket 08

Niektoré ceny boli lepšie ako na Slovensku, niektoré stavili na dizajn a pýtali viac. Táto fotka ukazuje ponuku talianskeho pivovaru Mastri Birrai Umbri.

Rimini Supermarket 09

Opäť talianska produkcia. Originálny dizajn, rôzne pivné štýly a vysoká cena. Tentokrát pivovar Baladin.

Rimini Supermarket 10

Aby to nebolo len o pivách s vysokou cenovkou. Pivovar Birrificio Antoniano zaujal fľašou aj cenovkou. Obsah bol podľa medzinárodných pivných stránok priemerný.

Rimini Supermarket 11

V ponuke ste našli aj produkciu amerických pivovarov. V slovenskom Tescu či Kauflande len ťažko nájdete havajský pivovar Kona Brewing Company.