Plzeňský Prazdroj má nového šéfa. Prichádza z Rumunska

Dragoș Constantinescu_Generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja a Plzeňského Prazdroja Slovensko

Novým generálnym riaditeľom Plzeňského Prazdroja a Plzeňského Prazdroja Slovensko sa stal Dragoș Constantinescu. Vo funkcii vystriedal Granta Liversageho, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju kariéru v pivovarníctve a venovať sa koučingu.

Z Rumunska

Dragoș Constantinescu prichádza na vedúcu pozíciu pre Slovensko a Česko po pôsobení ako prezident rumunského pivovaru Ursus a tiež ako riaditeľ pre rumunský a maďarský trh, ktoré podobne ako Plzeňský Prazdroj a Plzeňský Prazdroj Slovensko patria do skupiny Asahi v Európe.

Do najväčšieho pivovaru v Rumunsku nastúpil v roku 2019. „Som hrdý, že môžem viesť pivovar s vedúcim postavením v českom tradičnom odvetví. Plzeňský Prazdroj dal svetu český ležiak, ktorý túto krajinu celosvetovo preslávil. A dnes je najvýraznejším reprezentantom a šíriteľom pivnej kultúry nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ uviedol Dragoș Constantinescu.

Skúsenosti v korporácii

V minulosti pracoval okrem iného 16 rokov pre British American Tobacco, kde zastával rôzne vedúce a strategické manažérske pozície na medzinárodnej úrovni. Taktiež dohliadal na aktivity spoločnosti v regióne strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Vo voľnom čase sa venuje športu a cestovaniu.

Grant Liversage stál na čele Plzeňského Prazdroja Slovensko od roku 2017. Odchádza z vlastného rozhodnutia, pričom svoje skúsenosti s riadením veľkých spoločností plánuje využiť pri koučingu a ďalšej podpore rozvoja top manažérov. Podľa pivovaru tento krok plánoval už dlhšiu dobu.

Prečítajte si aj

Budvar chce cieliť viac na Slovensko. Ohlasuje expanziu