Podarená „dvojitá IPA“. Aj ovocná, aj iskrivá (Back to India)

General - Back to India

Z pivovaru General sme v poslednom čase ochutnali takmer celú produkciu. Musíme povedať, že v posledných mesiacoch prešiel najväčší bratislavský pivovar pomerne zásadnými obmenami. A nie je to len prechodom na plechovky. Mení sa aj ponuka pivovaru, ktorý akoby viac experimentoval a snažil sa zaujať aj nezvyčajnými pivami.

Medzi novšie pivá patrí aj pivo s názvom Back to India. Ide o pivo štýlu Imperial India Pale Ale, ktoré pivovar predstavil nasledovne: „Naša dvojitá IPA, to je kombinácia chmeľovej nálože s vyšším podielom alkoholu. To všetko však v dokonalej symbióze chutí.“

Názov piva: Back to India

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: Imperial India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo nám poskytol na otestovanie samotný pivovar.

Farba: Hnedo-medená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Hutná, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia červeného pomaranča, grepu, karamelu, ríbezlí aj náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia červeného pomaranča, grepu, ríbezlí, náznaku karamelu aj kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie korenisto-hrejivé. Alkohol v dojazde cítiť.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemná Imperial IPA. Aj ovocná, aj iskrivá, aj primerane piteľná. Plusom je zaoblenosť tónov aj prechody. Pivo bavilo aj keď je alkohol citeľný a hreje pár sekúnd po napití. Napriek tomu je  to osmička. Určite vhodná voľba na záverečné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.11/10 (9 hodnotenie)