Pohodová jazda južným Anglickom (London Pride)

Fullers London Pride

Prvý nástrel: Pivo z pivovaru Fuller’s sme už na našich stránkach testovali. Dnes sa k tomuto producentovi anglických pív opäť vraciame, keď ochutnáme pivo s názvom London Pride. Podľa výrobcu ide o prémiový „ejl“. Samotný pivovar sa sám zaraďujeme do kategórie regionálny pivovar. Svoju históriu začal písať už v roku 1845. Jeho ročná produkcia sa pohybuje na úrovni milióna hektolitrov piva. Zaujímavé je, že prevádzkuje aj niečo vyše 380 pubov, hostincov a hotelov po celom južnom Anglicku.

Názov piva: London Pride

Pivovar: Fuller’s

Druh piva: Ale

Krajina: Veľká Británia, Anglicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Miesto nákupu: Rakúsky supermarket Interspar

Farba: Medená. Pivo je číre.

Vôňa: Kombinácia karamelu, černíc a kvetiniek.

Pena: Jemná konzistencia si dlho tvar nedržala.

Chuť: Sladový úvod je slabučký. Postupne prichádza mierne vylepšovanie horšieho úvodu, keď v strede zachytíte karamelové tóny a kvetinkovú stopu. Koncovka je horkastá.

6/10

Zhrnutie

Také pohodové pivo. Aby sme sa rozumeli, nie je to ani prúser, ani niečo svetaborné. Jednoducho pivo, ktoré ma celkom vybalansované tóny a dobrú piteľnosť. Najviac ma zaujala kombinácia sladko-sviežeho stredu a horkastej koncovky. Slabou stránkou je úvod a vodnatosť chutí. Celkovo je však pivo mierne nadštandardné. Dávam šestku. Nad ničím iným som nerozmýšľal.