Také pohodové pitie v nezvyčajnom štýle (Pinzga‘ Zwickl)

Pinzga' Zwickl

Pivovar Pinzgau Bräu založili v roku 2002 v rakúskej obci Bruck an der Großglocknerstraße. Jeho majiteľ bol domovaričom a svojim projektom sa rozhodol nadviazať na už zaniknutý pivovar Blattl-Brauerei, ktorý v Saalfeldene zavreli v roku 1971. Pivovar sa hlási k remeselným producentom. V jeho ponuke nájdete aj pivo s názvom Pinzga‘ Zwickl.

Ide o pivo navarené v štýle Zwickl. Ide o štýl špecifický pre našich susedov. Je to kúsok, ktorý bol nefiltrovaný aj vďaka tomu je pivo kalné s viditeľnými kvasinkami. Vzniklo prozaicky. Pivo sa pred filtráciou ochutnávalo, práve táto vzorka sa zvykla nazývať Zwicklbier. Ľuďom takéto pivo chutilo, tak ho také uvádzali aj do krčiem. Môže ísť o vrchne, alebo aj spodne kvasené pivo.

Názov piva: Pinzga‘ Zwickl

Pivovar: Pinzgau Bräu

Druh piva: Zwickl

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo bolo súčasťou adventného kalendára. Za 24 pív sme zaplatili 40 eur.

Farba: Medená. Pivo je výrazne kalné a viditeľné sú kvasinky.

Pena: Jemná, smotanová.

Vôňa: Kombinácia karamelu, sladu aj medu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti dominuje kombinácia karamelu, medu ale aj náznakov záhradného ovocia a kvetiniek. Výrazné sú aj kvasnice. Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladové.

7/10

Zhrnutie

Také pohodové pitie. Je cítiť, že pivo je iné a odlišuje sa od rakúskej klasiky zo supermarketu. Tóny sú hutné, iskrivé a celkom pekne na seba nadväzujú. Piteľnosť je dobrá. Za nás je to sedmička. Radi by sme toto pivo ochutnali čapované.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)