Poľské pivo, z ktorého sme šli do kolien (Kormorana American IPA)

Podróże Kormorana American IPA

Prvý nástrel: Nedávno sme navštívili Poľsko a všimli sme si jednu zaujímavú vec. Aj v bežných supermarketoch nájdete poličku so špeciálnymi pivami z regionálnych pivovarov. Neviem si predstaviť, že také niečo by ste našli v našom Tescu. Aj keď by sa to niekedy stalo, pivá by boli predražené či už zo strany výrobcu, alebo aj predajcu. V Poľsku sme natrafili na ľudové ceny. Aj pri kúsku s názvom Podróże Kormorana American IPA. Len tak zo zvedavosti sme o ňom niečo hľadali na internete a boli sme prekvapení. Pivo sa zaraďujeme medzi najlepšie hodnotené v Poľsku. Uvidíme.

Názov piva: Podróże Kormorana American IPA

Pivovar: Browar Kormoran

Druh piva: IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16 %

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, slad jačmenný, slad pšeničný, chmeľ (Chinook, Cascade, Centennial, Citra, Mosaic, Amarilo), kvasinky.

Farba: Medená. Jemné sfarbenie do červena.

Vôňa: Nádherná. Jahody, černice aj jarabina.

Pena: Pomerne hustá konzistencia.

Chuť: Áno. Hutnosť chutí tu hra prvú ligu. Pocítite to už pri prvom napití. Slad je totiž nastavený vysoko a stred piva mieri ešte vyššie. Nájdete v ňom jahody, maliny, grep. Koncovka je chmeľový „nášup“.

8/10

Zhrnutie

Najlepšie poľské pivo, ktoré sme na našich stránkach testovali. Hutnosť chutí, zaoblenie tónov a celkový výraz pre nás menia pohľad na pivo z Poľska. Už prvé napitie nás dostalo a ďalšie pokusy nás len utvrdili v tom, že tento kúsok sa podaril. Ak by sa toto niekto rozhodol dovážať na Slovensko, my by sme len boli radi. V pive nájdete aj pekne rozvinuté sladové tóny, ovocnú kyslosť a nadupaný chmeľ. Pivu dávame osmičku. Hádam sa nepokazia, aby sme si tu neurobili hanbu.