Pred troma rokmi možno „uau“, teraz OK (Rowing Jack)

Poľská pivná scéna je mimoriadne bohatá. A tamojšie pivovary sa snažia odlíšiť a prebiehajú sa v novinkách. Vybrať si v miestnych obchodoch či pivotékach je problém. Pivovary sa snažia a starajú sa aj o svoje webové či facebookovské stránky. Platí to aj o pivovare AleBrowar. Na jeho stránke nájdete všetky ich pivá. Bohužiaľ, o pivovare sa toho veľa nedozviete. Len to, že mottom pivovaru je „V hlave chmeľ, v srdci pivo“. Z ich produkcie dnes ochutnáme pivo s názvom Rowing Jack. Bolo navarené v štýle IPA.

Názov piva: Rowing Jack

Pivovar: AleBrowar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 6,2 %

Zloženie: Voda, slady (Pale Ale, pšeničný, viedeňský, Carapils, kyslý), chmele (Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade), kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,70 eura.

Farba: Svetlo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Hutná, šľahačkovitá. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomaranču i kvetiniek. Prítomný je aj karamel.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu grepu, limetky, červeného pomaranču i náznakov kvetiniek. Koncovka je horkastá.

7/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo. Tóny sú hutné, celkom pekne vyskladané a pivo piteľné. Plusom je hlavne zladenie ovocného tela s horkastou koncovkou. Pivo pôsobí trocha surovejšie a neuhladene. Za nás je to sedem bodov. Konkurencia v tomto štýle je vysoká a to čo stačilo pred troma rokmi, je dnes málo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.83/10 (9 hodnotenie)