Pšenica, ktorá nám až tak nezapasovala (Hefe Weizen)

Buntavar Hefe Weizen

Prvý nástrel: Pšeničné pivo z pivovaru Buntavar sme tu už testovali. Tentokrát okúsime inú verziu. Má názov Hefe Weizen. Už názov napovedá, že pôjdeme nemeckou cestou. Na pšenicu si pritom v pivovare pod Tatrami potrpia, tak sme zvedaví. Pivo sme kúpili priamo od výrobcu.

Názov piva: Buntavaer Hefe Weizen

Pivovar: Buntavar, Svit

Druh piva: Pšeničné pivo, nefiltrované a nepasterizované.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12 %

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Farba: Slamovo-žltá. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Dominujú ovocné tóny – banán, mandarínka, klinčeky. Pomerne silne cítim aj kvasnice.

Pena: Vystúpila do výšin, ale konzistenciu si nedržala. Pohár však pekne krúžkovala.

Chuť: Úvod je jemný a stred túto latku veľmi nezvyšuje. V ňom zachytíte náznaky ovocnej kyslosti. V koncovke chmeľ nehľadajte, ale pri pšenici to nie je nič nezvyčajné.

5/10

Zhrnutie

Pivo sme kupovali v stánku pivovaru Buntavar na Stupavar feste. Vonku bolo horúco a báli sme sa či to neovplyvní kvalitu piva. Po návrate sme ho skladovali celú dobu v chladničke. Prečo to píšeme? Pivo nám nejako nezapasovalo. A teraz neviem či je to kvalitou, alebo zlým transportom. Každopádne my sme chybu neurobili a tak ho ideme aj hodnotiť. Tóny sú slabo nasýtené. Pivo sa síce pije ľahko, ale máte pocit, že kĺžeme po povrchu. Úvod je slabý a stred ho nijak nevylepšuje. Nie je to nijaká katastrofa, ale čakali sme viac. Dávam slabú päťku. Ak máte iné skúsenosti, pokojne napíšte svoj názor. Iná várka možno dopadla lepšie.

Článok bol aktualizovaný