Pšenica, ktorá nám až tak nezapasovala (Hefe Weizen)

Buntavar Hefe Weizen

Prvý nástrel: Pšeničné pivo z pivovaru Buntavar sme tu už testovali. Tentokrát okúsime inú verziu. Má názov Hefe Weizen. Už názov napovedá, že pôjdeme nemeckou cestou. Na pšenicu si pritom v pivovare pod Tatrami potrpia, tak sme zvedaví. Pivo sme kúpili priamo od výrobcu.

Názov piva: Buntavaer Hefe Weizen

Pivovar: Buntavar, Svit

Druh piva: Pšeničné pivo, nefiltrované a nepasterizované.

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12 %

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Farba: Slamovo-žltá. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Dominujú ovocné tóny – banán, mandarínka, klinčeky. Pomerne silne cítim aj kvasnice.

Pena: Vystúpila do výšin, ale konzistenciu si nedržala. Pohár však pekne krúžkovala.

Chuť: Úvod je jemný a stred túto latku veľmi nezvyšuje. V ňom zachytíte náznaky ovocnej kyslosti. V koncovke chmeľ nehľadajte, ale pri pšenici to nie je nič nezvyčajné.

5/10

Zhrnutie

Pivo sme kupovali v stánku pivovaru Buntavar na Stupavar feste. Vonku bolo horúco a báli sme sa či to neovplyvní kvalitu piva. Po návrate sme ho skladovali celú dobu v chladničke. Prečo to píšeme? Pivo nám nejako nezapasovalo. A teraz neviem či je to kvalitou, alebo zlým transportom. Každopádne my sme chybu neurobili a tak ho ideme aj hodnotiť. Tóny sú slabo nasýtené. Pivo sa síce pije ľahko, ale máte pocit, že kĺžeme po povrchu. Úvod je slabý a stred ho nijak nevylepšuje. Nie je to nijaká katastrofa, ale čakali sme viac. Dávam slabú päťku. Ak máte iné skúsenosti, pokojne napíšte svoj názor. Iná várka možno dopadla lepšie.