Ako keby sa pri tomto pive trocha šetrilo (Black Friday, 2021)

Karpat - Black Friday

Pred pár týždňami sme v Kauflande natrafili na výpredaj pív z pivovar Karpat. Asi to nebola štandardný akciová ponuka, keďže pivo z tohto pivovaru sme už v tejto sieti nenašli. Nevieme čo sa stalo. Každopádne pivá sme kúpili a po rokoch znova otestovali. Dnes ochutnáme kúsok s názvom Black Friday. Ide o pivo navarené v štýle Black IPA. Pivovar pivo predstavuje nasledovne: „Black Friday IPA – prináša nový, americký pohľad na tmavú IPU. Čierny slad pridaný až pred koncom varenia dodal pivu mierny nádych čokolády a praženia. Pivo je novou láskou všetkých milovníkov tmavého piva.“

Názov piva: Black Friday

Pivovar: Remeselný pivovar Karpat

Druh piva: Black IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili euro.

Farba: Čierna.

Pena: Vysoká, so šľahačkovitou štruktúrou. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, čokolády, černíc, karamelu aj kakaa.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, čokolády, kakaa a jemných náznakov černíc. Horkosť je výraznejšia, doznievanie je sladovejšie.

5/10

Zhrnutie

Sladová zložka je na to dobre, povestná ovocná výrazne menej. Ako keby sa na chmelení šetrilo a na vybalansovaní celkového dojmu je to cítiť. Určite neboli použité americké chmele aj keď etiketa hovorí o tom, že je to edícia American True. Od ideálu má toto pivo veľmi ďaleko. Ťažko hovoriť o nejakých plusoch. Možno hutnosť tónov. Inak je to päťka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
3.67/10 (3 hodnotení)