Priamočiare a dobre piteľné pivo z Liptova (Beer Up)

Liptovar - Beer UP

Dnes ochutnáme pivo, ktoré na trh uviedol pivovar Liptovar. Ten nájdete v Liptovskom Mikuláši. Má pomerne slušné zastúpenie aj v maloobchodnej sieti. Práve tam sme kúpili aj pivo Beer Up. Pivovar pivo predstavil nasledovne: „Experiment – má zloženie sladov a chmeľov ako ležiak, rmutovanie ako ležiak. Typickú chuťovú zložku, charakteristickú po ležiackych kvasniciach, by si v ňom hľadal síce márne, ale pivo je zato postavené na zdravom strede medzi sladovým telom a jemnou chuťou českých a nemeckých odrôd chmeľu.“

Musíme povedať, že pivo sme poslednýkrát pili asi pred troma rokmi. Odvtedy sa toho v pivovare veľa pomenilo. Sme zvedaví, ako sa to premietlo na tomto pive.

Názov piva: Beer Up

Pivovar: Pivovar Liptovar

Druh piva: Pilsen Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  4,6%

Zloženie: Voda, jačmenné a špeciálne slady, chmeľ, pivovarnícke kvasnice.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 1,89 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou konzistenciou. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu a medu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia medu, sladu, chlebnatosti, karamelu, ale aj náznakmi tmavého lesného ovocia. Horkosť je výraznejšia, doznievanie horkasté s korenistým dobehom.

7.5/10

Zhrnutie

Priamočiare, hutné a dobre piteľné pivo. Chuťovým profilom sa nachádza niekde medzi ležiakom a ejlom. Na obsah alkoholu ponúka iskrivé pitie, ktoré má príjemné prechody a pomerne čisté tóny. Za nás je to silnejších 7,5 bodu. Určite spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.95/10 (11 hodnotenie)