Keď zámožný rod nestačí (Nová Paka Valdštejn)

Nová Paka Valdštejn

Prvý nástrel: Opäť to bude české pivo. Tentokrát sa vraciame do pivovaru Nová Paka. Ten sa špecializuje hlavne na spodne kvasené pivá. Jedno si dnes otestujeme. Nesie názov Valdštejn a pivovar ho na stránkach predstavuje takto: „Albrecht Václav Eusébius z Valdštejna pochádzal z nezámožnej odnože panského rodu Valdštejna. Za českého povstania prešiel za škandalóznych okolností do služieb Habsburgovcov a vyslúžil si tak nárok na najvyššie odmeny. Cisár mu udelil titul frýdlantského vojvodu a poveril ho aj vrchným velením svojho vojska. Albrecht z Valdštejna sa vysoko zasadil o rozvoj východočeského regiónu. Po tejto historickej osobnosti je pomenovaný svetlý špeciál, ktorý svojim chuťovým rozložením zaiste uspokojí milovníkov silného horkejšieho piva s hutnú penou.“

Názov piva: Valdštejn

Pivovar: Pivovar Nová Paka

Druh piva: Špeciálne, svetlé.

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, cukor, upravený chmeľ, chmeľový extrakt.

Cena: Pivo sme kúpili priamo v stánku pivovaru. Stále okolo jedného eura.

Farba: Medená. Pivo je číre ako sklo.

Vôňa: Výrazne sladová. Zachytíte jemne karamel, ale aj železité tóny.

Pena: Jemná, šľahačková. Pomerne rýchlo opadla.

Chuť: Úvod je nevýrazný a stred nie je o veľa lepší. Zachytíte v ňom karamel  a jemne medové tóny. Koncovka je umelo chmeľová. Alkohol cítite výrazne.

4.5/10

Zhrnutie

Nič špeciálne. Pivo je ploché, nevýrazné a alkoholové. Úvodné tóny začínajú bojazlivo a stred to nijak nevylepšuje, keď v ňom zachytíte karamel i med. Aj tieto tóny sú však nevýrazné a ploché. Najvýraznejšie vystreľuje alkohol, ktorý je v tomto kúsku dominantný. Koncovka je platonicky chmeľová. Až tak nezvyčajne (môžeme tu polemizovať prečo). Inak je toto pivo podpriemerné. Ak chcete, vyskúšať môžete. Ja dávam 4,5 boda.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)