Priatelia, už neurobte takúto chybu ako my (Nerecenzia) 

NEIPA, poľské pivo, New England IPA, THX Guys, Minister, Ale Browar

Pri návšteve poľského supermarketu nás zlákalo pivo s názvom THX Guys, na ktorom bol zobrazený aj prevrátený kornútok zmrzliny. Išlo o výsledok spolupráce poľských pivovarov Ale Browar a Minister. Pivá od týchto producentov sme už pili, tak sme boli zvedaví na výsledok spolupráce. Išlo o kúsok s podtitulom Tropical Sorbet DDH – New England IPA. Priznáme sa, tento štýl obľubujeme. Z regálu sme zobrali poslednú fľašu aj keď sme vedeli, že ide o nepasterizovaný kúsok. Vraveli sme si, že zariskujeme.

Názov piva: THX Guys

Pivovar: Ale Browar + Browar Minister

Druh piva: New England IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, pšeničná slad (Pale Ale), plátky ovsa, ovsený slad, plátky pšenice, dextrínový slad, chmeľ (Citra BBC, Chinook, Cashmere), ananás, mango, kvasinky.

Cena: Za pollitrová fľašu sme zaplatili 2,70 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre. Kvasinky boli usadené na dne fľaše.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, citrónovej trávy i náznakov oxidácie. Vôňa je na štýl nevýrazná.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plnšie. Ponúkne kombináciu grepu, limetky, pomaranču, pomela i ananásu. Koncovka je horkastá len jemne. Rezkosť je vysoká čo pripisujeme pracovaniu fľaše. Pivo je nepasterizované, v obchode ho v chladničke nedržali.

Zhrnutie

Už sme si niekoľkokrát povedali, že nepasterizované pivo, ktoré predajca neskladuje v chladničke, nekúpime. V tomto prípade sme sa zlákali na etiketu. Chyba. Pivo má záruku do konca januára 2020, jej kondícia je výrazne poznačená skladovaním. Už po otvorení nás čakal hrnček var.

Rezkosť je „brutálna“, vôňa nikde. Keď necháte vyprchať bublinky, pivo ponúkne kombináciu citrusového ovocia typickú pre štýl NEIPA. Ak by sme toto pivo ochutnali ideálne skladované, asi by sme boli unesení (?). Takto je to „prúser“. Aj sme rozmýšľali, či túto recenziu písať, ale napíšeme ju. Pivo však nebudeme hodnotiť.

Chceme vás však poprosiť, nekupujte nepasterizované pivo, ktoré je nie je skladované v chladničke. Ak vás predajca presviedča, že pivu nič nebude, neverte mu. Už sme takto vyliali litre piva. Ušetríte nielen svoje peniaze, ale aj nervy.