Príjemné osvieženie od Erdingeru (Erdinger Sommerweiße)

Prvý nástrel: Nemecký pivovar Erdinger Weissbräu je v našich končinách veľmi dobre známy. Práve jeho „pšenica“ bola asi prvým vrchne kvaseným pivom, ktoré sa u nás pomerne hojne rozšírilo aj v bežných prevádzkach. Pivovar začal písať svoju históriu v roku 1886 a dnes sa jeho produkcia pohybuje na úrovni 1,8 milióna hektolitrov ročne. To číslo môžeme porovnať napríklad s hurbanovským Heinekenom. Napriek tomu, že sa pivovar dbá na tradície, inšpiruje sa aj novými trendmi. Príkladom je novinka s názvom Erdinger Sommerweiße, kde sládkovia použili tzv. studené chmelenie.

Názov piva: Erdinger Sommerweiße

Pivovar: Erdinger Weissbräu

Druh piva: Erdinger Sommerweiße

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad a chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili euro.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Šľahačková. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek.

Vôňa: V prvej fáze je to citrusové ovocie, v druhom rade karamel, klinček i mandarínka.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, stred ponúka iskrivú kombináciu citrusového ovocia, korenín a karamelu. Koncovka je príjemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Fajn pivo. Osviežujúce, korenisté a iskrivé. Prednosťou je predovšetkým ľahkosť a pekná gradácia. Pivo je voňavé, mnohorozmerné a prudko piteľné. Dávame slušnú sedmičku. K vyšším známkam by pomohla o trochu vyššia hutnosť (menej vodnatosti). Ale to je len taká poznámka pod čiarou, celkovej chuti to neubližuje.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.8/10 (10 hodnotenie)