Keď pivo prekvapí už názvom (Maple Ginger Orange Flower Quad IPA)

Maple Ginger Orange Flower Quad IPA

Nitriansky pivovar Hop Grup neprestáva svojimi novinkami udivovať. Už len pohľad na názov piva prekvapuje a udivuje. Príkladom je aj pivo Maple Ginger Orange Flower Quad IPA. To bolo pripravené ja jarný Salón piva. Keďže sa ten neuskutočnil, pivo aspoň nafľaškoval.  Ako už názov napovedá, pri výrobe tohto piva bol použitý zázvor, pomarančové kvety, javorový sirup aj pomarančová kôra.

Názov piva: Maple Ginger Orange Flower Quad IPA

Pivovar: Hop Grup Pivovar Nitra

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 26°

Obsah alkoholu: 10,8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, zázvor, pomarančové kvety, javorový sirup, pomarančová kôra.

Cena: Pivovar predáva set štyroch pív za 35 eur.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Bola zložená z malých aj väčších bubliniek. Len pomaly padala.

Vôňa: Pomarančová kôra je výrazná. Pripomína pomarančové cukríky. Okrem pomarančov je identifikovateľná aj čokoláda, karamel aj zázvor.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti je výrazný pomaranč, okrem neho sa objavuje aj čokoláda, karamel, zázvor, javorový sirup aj náznaky kvetiniek. Náznakom sa hlási k slovu aj masielko. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne pikantné, alkoholové. Alkohol je výrazný.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Prekvapivé, netuctové s hrejivou koncovkou. Baví hlavne netradičná kombinácia. Sládok pivovaru každý rok prekvapuje nezvyčajnými kombináciami a táto je naozaj prekvapivá. Aj keď treba povedať, že pomaranč je v tomto prípade najvýraznejší. Prejavujú sa aj ostatné zložky. Piteľnosti a úplnej dokonalosti ubližuje výraznejší alkohol, ale tento kúsok je pre nás zážitok. Za nás 8,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.67/10 (15 hodnotenie)