Príjemný kyseláč zo Zichovca (Sour Passion Fruit + Guava)

Sour Passion Fruit, Guava, Zichovec, kyseláč, recenzia, test piva, Sour Zichovec,

Rodinný pivovar Zichovec založili v roku 2012 v susednej Českej republike. Už po krátkom čase majitelia prišli na to, že kapacita, ktorá sa pohybovala na úrovni 850 hektolitrov piva ročne, im nebude stačiť. A tak sa rozhodli výrobu rozšíriť. Aj tento krok im umožnil expandovať aj na Slovensko, kde ich obľúbenosť rastie.

Pomáha im k tomu aj to, že ponúkajú na slovenské pomery dobrý pomer cena/výkon, ale aj to, že sa neboja experimentovať. Dôkazom má byť aj kúsok s názvom Sour Passion Fruit + Guava. Ide o „kyseláč“, ktorá bol ozvláštnený o ovocie Passion Fruit, ktoré je u nás známe ako marakuja. Ďalším prídavkom bola guava. Ovocie, ktoré má chuťou pripomínať niečo medzi figou a hruškou.

Názov piva: Sour Passion Fruit + Guava

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Sour

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,1 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, marakuja, guava, chmeľové výrobky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 6,50 eura.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Len pomaly padala a dlho si držala tvar.

Vôňa: Citrusová. Kombinácia limetky, grepu i kyslastých tónov.

Chuť: Kyslastý nábeh je výrazný. V tele nájdete tóny grepu, marakuje aj guavy. Koncovka je horkastá len platonicky. Celkový dojem je osviežujúci.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemný kyseláč. Iskrivý, osviežujúci a pekne vyvážený. Kyslosť je tak akurátna a pekne sa kombinuje s ovocím. To je určite nezvyčajné. Už je len na vás, či vám táto kombinácia sadne. U nás je to za 7,5 bodu. Fajn pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.56/10 (9 hodnotenie)